FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
2 fenigi 1923
2 fenigi 1923

Debiut jako kustosz

22 sierpnia 2013
Udało się!
Na poważnie militaria zacząłem kolekcjonować w 2007 roku. Można powiedzieć, że minęło od tego czasu 6,5 roku. Koncepcje kolekcjonerskie zmieniały mi się wtedy z dnia na dzień. Po zakupie każdej drobnostki, stwierdzałem, że od teraz będę kolekcjonował tylko hełmy... albo tylko rzeczy polskie... albo... wszystko co się da....
Efekt jest taki, że wspólnie z pracownikami Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej stworzyliśmy wystawę pod tytułem: 'Umundurowanie żołnierza polskiego w latach 1936-1959'. Przedstawia ona czternaście sylwetek żołnierzy polskich (szeregowców, podoficerów i oficerów) w różnych okresach i na różnych frontach II wojny światowej. Jako przykłady podam tutaj sierżanta z okresu II RP, szeregowca z II korpusu gen. Andersa, podporucznika 2 Armii Wojska Polskiego, czy podpułkownika wojsk lądowych od 1952 roku. Dodatkowo zwiedzający będą mogli podziwiać gablotki przedstawiające nakrycia głowy, bagnety i inne elementy wyposażenia żołnierskiego.
Wystawę można oglądać do końca września tego roku. Potem jak dobrze pójdzie, może jakieś inne muzeum byłoby zainteresowane współpracą...

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich do Kalisza i życzyć miłych wrażeń ;)

Profil Profesjonalny
22 sierpnia 2013
Oj chętnie bym obejrzał wystawę.... niestety Kalisz dla mnie za daleko.
23 sierpnia 2013
Gratulacje współpracy, i super postawy co do swoich zbiorów. Jak się coś ma, to trzeba pokazywać innym i zarażać pasją! :)
24 sierpnia 2013
Super, bardzo profesjonalne i kompleksowe podejscie.
26 lipca 2014
bardzo milo się na to patrzy.
26 lipca 2014
Gratuluje. Piękna zadbana kolekcja.
27 lipca 2014
wygląda świetnie! może uda mi się do kalisza w wakacje trafić:)
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.