FOTO FORUM
Patronat medialny
Polecamy

 

LOSOWY EKSPONAT
Długopis rbb
Długopis rbb

Co to jest od broni ?

2 marca 2014
Witam mam problem co to może być 1 skojarzenie to że od broni na Bagnet?

Oczywiście nie posiadam tego ale jestem ciekawy! ;)
3 marca 2014
Przypomina ogniwo taśmy amunicyjnej,np DSzK,M2 Browning
Profil Profesjonalny
3 marca 2014
Patrząc na gabaryty jest to taśma od:

http://myvimu.com/exhibit/33513-luska-od-dzialka-wja-23-kal-23-mm
3 marca 2014
Mi to ogniwo tez wyglada od naboju 12,7mm.Ogniwa do nabojów 23mm sa troche inne
3 marca 2014
Kiedyś nakopałem takich cały wór,byly w super stanie,co ciekawe łuski były Amerykanskie z 1942 roku oraz Radzieckie z 1943
3 marca 2014
Ciekawe czy amerykańskie wchodziły do DSZK czy ruscy mieli M2 HMG? Może to był wur amun lotniczej mieli przecież samoloty amerykańskie: P40, P39, Douglas Boston lub Havoc... ja w okopach pod studziankami trafiłem nabój us 12,7mm i to mnie dziwiło... pod studziankami były Shermany bo jeden gość na Odkrywcy trafił tam na blaszke znamionowa i gasiennice M4
3 marca 2014
Amerykanskie 12,7mm nie mogły wchodzic do DSZK bo miały 12,7x99mm,a radzieckie 12,7x107mm.Ew pod Studziankami Shermanów mogli uzywac sowieci, najbliższy Shermanowi pojazd w WP to ciągnik ewakuacyjny przerobiony z M3.Magnuski opisywał kiedys, że 1 Brygadzie zaproponowano Shermany ze składu armijnego, w okresie operacji pomorskiej. Dowódca Brygady nie przyjął ich jednak - w zamian dostał bodajże 10 wozów T-34 z 64 Brygady Pancernej ACz.
Jeżeli się sięgnie do monografii Ledwocha poświęconej I Korpusowi Pancernemu, to można wyczytać że planowano nas uzbroić w Shermany, ale ostatecznie postawiono na T-34.Jak wspomina Kazimierz Przytocki : "Brygada (1 Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte) wykrwawiła się w bitwach na Wale Pomorskim i w zasadzie zdolnych do walki czołgów i załóg jest niewiele . Pułkownik Malutin , meldując się w Koszalinie u dowódcy 1 Armii Pancernej przedstawił tę krytyczną sytuację brygady i prosił o przydzielenie nowych nowych wozów bojowych wraz z załogami . Generał Katukow spełniłby tę prośbę natychmiast , ale miał tylko 15 sztuk T-34/85 przeznaczonych dla 2 batalionu (z polskiej brygady) , reszta to były amerykańskie "Shermany" . Czołgi te cieszą się jak najgorszą opinią wśród naszych , tak wiele mają wad . Pułkownik zrezygnował z nich i postanowił poczekać na T-34/85" "Wiec to chyba było ogniwo od sowieckiego Shermana?
3 marca 2014
Może to bylo ogniwo od ruskiego shermana? No ale rzeczywiscie kiepskie:\ no chyba że M4A3E8 " easy eight"... ale odchodzę od tematu sory za spam:)
4 marca 2014
Profil Profesjonalny
4 marca 2014
MałyStrzelec wrzuć fotkę ogniwa z kawałkiem linijki obok
Serio chyba mam coś ze ślepiami ;)
4 marca 2014
Dla przykładu ogniwo tasmy od działka WJa kal. 23mm,ma 84mm.Ew wchodzi jeszcze w rachube SzWAK 20 mm
10 marca 2014
Dostałem odpowiedz, temat usunąć!
Dodaj komentarz

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.