Co nowego w MyViMu?

Witamy Cię w 2017 roku! :) Styczeń jeszcze się nie skończył, a w naszym serwisie już pojawiły się kolejne ze zmian zapowiadanych jeszcze w starym roku. Mamy nadzieję, że każda z nich wyszła nam wyłącznie na dobre. Usiądź wygodnie i zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Dla zalogowanych:

Nowy uploader do zdjęć

Udostępniliśmy nowe narzędzie do dodawania zdjęć eksponatu. Nieco różni się od poprzedniego, ale powinno być tak samo łatwe w obsłudze, jak to poprzednie, a także zdecydowanie bardziej niezawodne. Nowe zdjęcie możesz dodać poprzez przeciągnięcie zdjęcia z komputera na okienko z napisem „Upuść plik tutaj lub kliknij, aby wybrać z dysku” lub przez zwykłe jego kliknięcie. Jak widać powyżej, możesz również dodać zdjęcie ze schowka po kliknięciu odpowiedniego linku.

Po prawej stronie załadowanego zdjęcia znajduje się szereg dostępnych opcji (istniejących już wcześniej), jak: dodawanie aktywnego obszaru, znaku wodnego, obrócenie zdjęcia w lewo lub w prawo oraz usunięcie pliku. Nadal możesz załadować 8 zdjęć dla jednego eksponatu.

Teraz możesz zmieniać kolejność zdjęć prostym przeciągnięciem!

Chcieliśmy, aby zmiana kolejności zdjęć eksponatu była bardziej intuicyjna, więc ją uprościliśmy! Teraz, aby ustalić nową kolejność, wystarczy po prostu przeciągnąć kursorem zdjęcia na odpowiednie miejsca.

Pamiętaj, że przez uploader możesz dodawać również pliki audio!

Przypisywanie kategorii do eksponatu już w momencie jego dodawania

Możesz dodać kategorię już w panelu „Dodawania nowego eksponatu”. Czerwony napis zwróci Twoją uwagę na to, że eksponatowi brakuje jeszcze czegoś bardzo ważnego ;)
A tak wygląda pole po wybraniu odpowiedniej kategorii dla Twojego eksponatu.

Ile razy denerwował Cię brak możliwości przypisania kategorii do eksponatu w momencie jego dodawania? Koniec z tym! Dzięki dołączeniu nowego pola formularza w „Dodawaniu nowego eksponatu” możesz pożegnać się ze wszystkimi swoimi troskami (no dobrze, z prawie wszystkimi). Może przetestujesz tę możliwość już przy najbliższej okazji? :)

Widok dodawania atrybutów

Małe zmiany wprowadziliśmy również w widoku dodawania atrybutów dla nowego eksponatu. Dostępne opcje masz od razu na widoku. Możesz albo wybrać pojedynczy atrybut z dostępnej, albo wybrać (a nawet stworzyć) swój szablon atrybutów. Potem wystarczy już tylko kliknąć odpowiedni plusik znajdujący się po prawej stronie pól formularza i uzupełnić informacje o atrybutach.

Masowe działania w „Edycji kolekcji”

Pamiętaj o masowych działaniach ułatwiających zarządzanie całą Twoją kolekcją.

Pewnie wpadły Ci już w oko zmiany, jakich dokonaliśmy w „Edycji kolekcji”. Nieco ją przeorganizowaliśmy, aby była bardziej czytelna i przyjemna w odbiorze. Teraz chcemy zwrócić Twoją uwagę na nowy guzik „Masowych działań” znajdujący się ponad listą eksponatów znajdujących się w danej kolekcji. Pamiętaj o nim, ponieważ umożliwi Ci szybkie zarządzanie własną kolekcją. Wystarczy zaznaczyć eksponaty, które chcesz w jakiś sposób zmienić i wybrać opcję z listy. W ten sposób możesz do wielu eksponatów naraz przypisać lub usunąć kategorie, a także masowo usunąć eksponaty, które już nie znajdują się w Twoim zbiorze. Zwróć również uwagę na możliwość dodawania atrybutów do wielu zaznaczonych eksponatów oraz na opcję przeniesienia ich do innej kolekcji Twojego muzeum.

Dla zapominalskich:

 Zmiana hasła

Przyznaj, pewnie chociaż raz w życiu zdarzyło Ci się zapomnieć hasła. Do czegokolwiek. Ostatnie przez co chcesz wtedy przechodzić, to morze maili, potwierdzeń i linków, prawda? Właśnie dlatego skróciliśmy ścieżkę jaką musisz przejść, aby zmienić hasło w naszym serwisie. Zaczynasz tak samo jak dotychczas, czyli od kliknięcia linku „Nie pamiętasz hasła?” na stronie logowania i wpisania swojego maila lub nazwy użytkownika. W przesłanej przez nas wiadomości od razu otrzymasz linka odsyłającego do strony zmiany hasła. Proste!

____________________________________________________________________________________________________________

Nie myśl, że to koniec zmian! Już pracujemy nad kolejnymi :) Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące działania naszego serwisu, zauważysz jakieś nieprawidłowości lub masz pomysł jak moglibyśmy go ulepszyć – nie wahaj się ani chwili i daj nam znać! Czekamy na wiadomość od Ciebie – ulepsz MyViMu razem z nami :)

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora