Co nowego w MyViMu?

Wiosna, ach to Ty! Nowa pora roku to dobry pretekst żeby zrobić małe porządki – również w MyViMu ;) Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne nowości, ulepszenia i poprawki. Zresztą, co tu dużo mówić! Usiądź wygodnie i sprawdź to na własną rękę.

Dla zalogowanych:

Powiadomienia

Do dobrze Ci znanych powiadomień umieszczonych w górnej części strony (wiadomości i i informacji o otrzymaniu głosu ciekawy eksponat/ciekawa wystawa) dodaliśmy trzecią ikonkę. Pod tym niepozornym dzwonkiem kryją się wszystkie najnowsze, bieżące powiadomienia, które dotychczas można było zobaczyć wyłącznie w panelu użytkownika, a także propozycje uzupełnienia opisu czy dodania dodania Twojego eksponatu do czyjejś wystawy. Wszystko to dla Twojej wygody!

Dodaj podobny eksponat 2.0

Ile razy przy dodawaniu podobnego eksponatu włos zjeżył Ci się na głowie (nawet ten nieistniejący ;)), kiedy okazało się, że formularz zapamiętał wszystkie dane oprócz skrupulatnie uzupełnionych przez Ciebie kategorii, które oczywiście doskonale by pasowały do kolejnego przedmiotu w Twojej kolekcji? Koniec z tym! Kiedy postanowisz dodać podobny eksponat (i wybierzesz tę opcję jeszcze przed kliknięciem pomarańczowego guzika), wszystkie wprowadzone przez Ciebie dane pojawią się w nowym formularzu.

Dla chcących zaistnieć na głównej:

Nowe eksponaty na głównej

Nowe eksponaty na głównej pokazują się zgodnie z zasadą: 1 (najnowszy) eksponat na 1 kolekcjonera. Czyli powyżej widzimy eksponaty z 14 muzeów.
W tym widoku możemy przełączyć filtr z „ostatnio aktywnych muzeów” na „wszystkie najnowsze” eksponaty.

O nowych eksponatach wyświetlających się na stronie głównej MyViMu można by napisać całą epopeję. W związku z licznymi prośbami otrzymywanymi od kustoszy, postanowiliśmy nieco uporządkować tę kwestię. Od teraz na stronie startowej jest miejsce tylko na jeden, najnowszy przedmiot pojedynczego kolekcjonera, co sprawia, że zawsze widocznych jest 14 muzeów ostatnio aktywnych pod względem uzupełniania swojej kolekcji. Po kliknięciu „Zobacz więcej” sytuacja jest podobna. Nie oznacza to jednak, że nie można zobaczyć wszystkich ostatnio dodanych eksponatów! Wystarczy zmienić filtr znajdujący się po prawej stronie podstrony z Pokaż „ostatnio aktywne muzea” na „wszystkie najnowsze”. Co dała ta zmiana? Mniejsze muzea będą miały szansę wybić się na równi z tymi większymi, bo w końcu nie zawsze ilość = jakość. ;)

Dla aktywistów:

Dodawanie podobnego wydarzenia w kalendarzu

Dodajesz czasem wydarzenia do kalendarza MyViMu? Jeśli nie, może zechcesz zacząć robić to od teraz ;) Udostępniliśmy Ci opcję dodania podobnego wydarzenia, co daje możliwość łatwego i przyjemnego umieszczenia w kalendarzu imprez cyklicznych, które często mają ten sam opis. Jak to działa? Wystarczy stworzyć i zapisać wydarzenie. Po przeładowaniu się strony, w górnej części ekranu (na prawo od nazwy wydarzenia) znajduje się ikonka z czterema kwadratami. Wystarczy ją kliknąć i cieszyć się w pełni uzupełnionym formularzem (pamiętaj tylko o zmianie daty przed zapisaniem wydarzenia;)).

____________________________________________________________________________________________________________

Z większych rzeczy to by było na tyle. Pominiemy opisywanie poprawek czysto programistycznych, które robimy w kodzie – chociaż wpływają one na działanie strony, są dla Ciebie raczej niewidoczne. Poza tym: kto by chciał o tym słuchać? ;)  Mamy nadzieję, że zmiany Ci się spodobają i dzięki nim będziesz zaglądać do MyViMu jeszcze częściej! Liczymy na Twój komentarz, sugestie, pomysły lub uwagi. Wiesz gdzie nas znaleźć!

Zespół MyViMu

Podziel się tym artykułem!