Kolorowa Noc Cygańska na starówce

W przyszłą sobotę, drugiego dnia Jarmarku Tumskiego, odbędzie się XIV Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku. Wystąpią zespoły z Polski, Słowacji i Białorusi. Cygańska muzyka zacznie wybrzmiewać już od godziny 17:00. Imprezę poprowadzą Krystiano i Zofia Czernicka.

Teatr Muzyczny Rada powstał na Białorusi. Zespół odbył wiele międzynarodowych tras koncertowych. Występy Teatru charakteryzują się docenianą na całym świecie znakomitą choreografią, tańcem i muzyką. Artyści prezentują w całości programy: romski, białoruski, ukraiński (nawiązujący do tradycji ludowych i kozackich) oraz latynoamerykański.

Gipsy Kings Revival to słowacka grupa, którą tworzy pięciu muzyków – pasjonatów. Artyści proponują nowy styl łączący pop, flamenco, muzykę latynoską oraz funky.

Elena Rutkowska to gwiazda muzyki romskiej, absolwentka Akademii Teatralnej w Kijowie. Szerszej publiczności znana jest z udziału w filmie „Pitbull” czy serialu „Lokatorzy”, a także z występów w warszawskim teatrze „Buffo”. Koncerty Eleny Rutkowskiej i Cygańskich Czarów to muzyczno-taneczne widowiska pełne orientalnej zmysłowości i cygańskiego temperamentu.

Płocki Zespół Romen istnieje na estradach od 1980 roku, a jego założycielem jest akordeonista Zbigniew Kowalski – „Parno Ray”. Grupa jest laureatem wielu festiwali międzynarodowych i koncertuje z powodzeniem na światowych estradach. W swoim repertuarze zespół posiada tradycyjne utwory cygańskie z Rosji, Węgier, Bułgarii, Macedonii, Czech i Słowacji.

XIV Międzynarodowy Festiwal Romów „Cygańska Noc” odbędzie się 3 czerwca (sobota) na płockim Starym Mieście jako impreza towarzysząca IX Jarmarkowi Tumskiemu. Wstęp na imprezę jest wolny.

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora