Patronując Fundacji Wirtualna Kultura polecamy konferencję „Dane osobowe w Internecie – najnowsze zmiany w ustawie”

Jako partner i patron medialny serwisu ’Wirtualna Kultura’ mamy przyjemność powiadomić i zaprosić na konferencję „Dane osobowe w Internecie – najnowsze zmiany w ustawie”

 

We wspaniałej atmosferze galicyjskiego miasta, wśród zaczarowanych dorożek, przekażemy pogłębioną wiedzę na temat ochrony danych osobowych. Od rana – przy świeżo parzonej kawie i pachnących, wiedeńskich kruchych ciasteczkach, podejmiemy próbę ukazania praktycznego zastosowania ustawy, wraz z obaleniem kilku mitów na temat danych osobowych w Internecie. Przy wyrafinowanej kuchni ukażemy – w praktyczny sposób – skomplikowaną materię ustawy. Wskażemy również „kruczki prawne”, które można wykorzystać w codziennej pracy i podejmiemy próbę odpowiedzi na „Czy prawo gwarantuje nam bezpieczeństwo i prywatność w Internecie”?

Cloud computing – czy jest bezpieczny? Na co zwracać uwagę przy konstruowaniu umowy o CC? Czy można szpiegować, monitorować pracowników w Internecie? Czy legalne jest blokowanie stron internetowych w firmie? Czy można zakazać pracownikowi podawania nazwy firmy w portalach społecznościowych? Jak uzyskać adres IP gdy nie pomaga nam Policja? Czy adres IP jest daną osobową i czy można ją podawać? Jaka jest odpowiedzialność service provider-ów, host providerów itp.? Jak zabezpieczać dane na portalach społecznościowych – kto odpowiada w przypadku naruszeń na portalu internetowym? E-marketing w kontekście ochrony danych osobowych – jak prowadzić konkursy, jak przygotować mailing by nie był SPAM-em? Czy „cyfrowa” zgoda jest wystarczająca? Czy zawsze potrzebna jest zgoda osoby, której dane przetwarzam w Internecie? Czy mogę przetwarzać dane bez konieczności uzyskiwania zgody? Retencja danych i podstawy prawne przechowywania danych – czy czujemy się bezpieczniejsi?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytanie – Konferencja jest dla Ciebie! W przypadku e- danych osobowych nic nie jest oczywiste!

Nasi Prelegenci to jedynie praktycy w swojej specjalizacji – wszyscy, z autopsji, znają problemy związane z zagadnieniami cyber-prawa w kontekście ochrony danych osobowych, odpowiedzialności za naruszenie ustawy a także zagrożeń związanych z e-danymi.

 

Informacje organizacyjne:

Termin: – 13 października 2011 r.

Miejsce: Słynna Restauracja „Wierzynek”, Sala Rycerska – serce Rynku Starego Miasta w Krakowie, Rynek 15, www.wierzynek.pl lub prosimy o kontakt; tel: (12) 431-08-50, 0 606 750 170, e-mail: kontakt@wirtualnakultura.pl 

Program konferencji do pobrania tutaj

Podziel się tym artykułem!