Lubisz MyViMu? Zostań naszym Patronem!

Wszystko zaczęło się 10 lat temu. MyViMu wzięło się z poczucia, że w całym polskim internecie czegoś brakuje: miejsca, gdzie pasjonaci – tacy jak my sami – mogliby prezentować swoje zbiory światu, ale też nawiązywać kontakt z innymi podobnymi sobie, wymieniać się wiedzą, pomagać sobie w poszukiwaniach czy identyfikacji kolejnych skarbów.

Platformy społecznościowe ułatwiały komunikację, ale nie dawały nam dość swobody w katalogowaniu i opisywaniu kolekcji. Popularne wówczas blogi pozwalały na więcej, ale z kolei jak bardzo trudno było je wypromować, wypozycjonować i sprawić, by nie zginęły w oceanie internetu. I tak zapadła decyzja – robimy serwis, który będzie skrojony dokładnie pod nasze (i wszystkich innych kolekcjonerów, zbieraczy, poszukiwaczy) potrzeby.

Przez cały czas swojej działalności serwis finansowany był z prywatnych środków. Czas pędzi jednak nieubłaganie. Przez 10 lat zmienił się świat, zmieniły się technologie, zmienił się internet. W ostatnich miesiącach pandemia zatrząsła stabilnością finansową wielu…


A my? A my dalej jesteśmy sobą! Kochamy przedmioty. Czy to starocie po babci, czy to drobiazgi z PRL-u, które po prostu przypominają nam o dzieciństwie, czy to militaria z różnych epok, kolorowe pocztówki, bibeloty, figurki, pożółkłe fotografie ludzi,, których już nie ma, pieniądze sprzed lat… MyViMu to miejsce, gdzie przedmioty, nawet te niepozorne i niby bezwartościowe, otaczane są szacunkiem i zainteresowaniem. Mówimy nie jednorazowej tandecie i bezmyślnemu konsumowaniu i pozbywaniu się rzeczy wokół nas!

I chcemy, żeby MyViMu takim pozostało. Chcemy udostępniać Wam dalej jak najwięcej miejsca na Wasze zbiory. Dawać przestrzeń na opowiadanie ich historii i na dyskusję z innymi. Chcesz dowiedzieć się więcej o swoim znalezisku? Szukasz brakującej ostatniej pozycji z serii, którą zbierasz? Próbujesz rozszyfrować jakąś inskrypcję? Chodź do MyViMu!

Chcemy, żeby korzystanie z serwisu było jak najłatwiejsze i jak najprzyjemniejsze. Chcemy móc na bieżąco rozwiązywać problemy techniczne i chcemy dostosowywać serwis do dynamicznie rozwijających się, coraz nowocześniejszych technologii.

Ale jednocześnie chcemy też zachować niszowy charakter MyViMu i trzymać się z daleka od krzykliwych trendów. Nie chcemy uciekać się do tanich chwytów marketingowych, zalewać strony falą męczących reklam ani prowadzić kampanii niezgodnych z duchem MyViMu.

Chcemy kontynuować pisanie dla Was. Poruszać na blogu nowe tematy, wśród których każdy pasjonat znajdzie coś dla siebie. Nawiązywać współpracę z nowymi autorami, specjalistami ze swoich dziedzin. Na bieżąco donosić Wam o ciekawostkach ze świata kolekcjonerstwa, muzealnictwa i sztuki.

Chcemy zacieśniać więzi w naszej kolekcjonerskiej społeczności. I chcemy też, żebyście mogli wyraźnie odczuć, że MyViMu to również Wasz serwis – jesteście na nim nie tylko gośćmi, ale i jednocześnie gospodarzami.

Dlatego – jeśli wierzycie w te same idee, co my – od dzisiaj macie możliwość zostania Patronem MyViMu i realne wsparcie go na portalu Patronite!

Patronite to serwis internetowy od 2015 roku pomagający twórcom – artystom, blogerom, populatyzatorom nauki – zdobyć finansowanie swoich działań. Patroni zaś to indywidualne osoby i instytucje, które – trochę jak dawni mecenasi sztuki – wspierają swoich ulubionych twórców stałymi drobnymi kwotami. My niezwykle cenimy sobie transparentność Patronite. Patroni mają wgląd w postępy finansowe twórców i na bieżąco mogą śledzić, jak idzie realizacja wyznaczonych celów.

Dzięki wsparciu uzyskanym poprzez Patronite m.in. nadaje Radio Nowy Świat, powstają filmy braci Sekielskich czy Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka.

Dziś zapraszamy Cię również na profil MyViMu na Patronite!


Jak zostać naszym Patronem?

  1. Wejdź na stronę patronite.pl/register i załóż konto za pomocą swojego adresu email, konta Facebook, konta Google lub Apple ID. Zajmie to dosłownie chwilę.
  2. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu przejdź do naszego profilu
  3. Wybierz jeden z progów miesięcznego wsparcia po prawej stronie. Teraz Patronite sam będzie podpowiadał Ci kolejne kroki
  4. Wybierz formę płatności (karta płatnicza, szybki przelew Tpay, PayPal). Pamiętaj, że z bycia Patronem będziesz mógł w każdej chwili zrezygnować!
  5. Sfinalizuj cały proces
  6. Czekaj na maila z potwierdzeniem, że dołączyłeś/-aś do grona naszych Patronów oraz na… nagrody, które Ciebie przygotowaliśmy

Jeśli uważasz, że warto, aby MyViMu trwało i rozwijało się, rozważ wsparcie! Dziękujemy za każdą złotówkę! Dla Patronów przygotowaliśmy też drobne, ale mamy nadzieję, że miłe, nagrody. Chcemy, aby Patroni mieli wpływ na to, co prezentujemy i promujemy w serwisie i naszych mediach społecznościowych. O szczegółach przeczytasz na naszym profilu Patronite!


Dowiedz się więcej o Patronite:

Podziel się tym artykułem!

Jedna odpowiedź do “Lubisz MyViMu? Zostań naszym Patronem!”

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora