Moje Wirtualne Muzeum – MyViMu.com (histmag.org)

Moje Wirtualne Muzeum – www.MyViMu.com jest serwisem umożliwiającym utworzenie w prosty i szybki sposób własnego „wirtualnego muzeum”, w którym każdy kolekcjoner może zaprezentować swoje zbiory.

 

Moje Wirtualne Muzeum powstało z myślą o zjednoczeniu miłośników kolekcjonowania, poszukiwaczy oraz wszystkich, których pasjonuje zbieractwo. Nie sposób przewidzieć jakie fanty w swoich domach gromadzą pasjonaci. W serwisie każdy może pochwalić się przedmiotami, które gromadzi od lat.

Strona główna została skonstruowana w taki sposób, aby można było intuicyjnie dotrzeć do poszukiwanej treści. Lewa, pionowa belka zawiera wyszukiwarkę najpopularniejszych kategorii oraz opcję szukania za pomocą słów kluczowych.

Serwis zbudowany jest z wielu muzeów tworzonych przez użytkowników. Każdy kolekcjoner ma możliwość założenia własnego muzeum, dodania swoich eksponatów wraz ze zdjęciami, dokładnego opisania i pogrupowania ich w kolekcje.

Rejestracja w MyViMu.com jest szybka, prosta i oczywiście bezpłatna. Wystarczy wybrać swój login, wpisać hasło i podać aktywny adres e-mail na który wyślemy potwierdzenie rejestracji. Po dokonaniu aktywacji można w pełni cieszyć się funkcjonalnościami serwisu. Jako zarejestrowany Użytkownik MyViMu będziesz mógł między innymi:

  • otworzyć własne wirtualne muzeum i zaprezentować swoje zbiory;
  • dyskutować z innymi kolekcjonerami na forum;
  • oceniać i komentować zbiory innych użytkowników.

Po zalogowaniu, w zakładce moje konto masz dostęp do własnego panelu użytkownika w którym możesz edytować muzeum, nadając mu odpowiednią nazwę, opis, tagi, oraz logo. Muzeum jest Twoją wizytówką, dlatego warto poświęcić czas na uzupełnienie atrybutów dostępnych przy jego moderacji.

 

Do muzeum możesz dodawać dowolną liczbę kolekcji pogrupowanych w działy, umożliwiające w prosty sposób odnalezienie poszukiwanych przedmiotów. Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej kategorii do której trafią Twoje eksponaty, dzięki czemu użytkownicy szukający poprzez stronę główną interesujących ich przedmiotów , w prosty sposób będą mogli dotrzeć do Twojego muzeum. Drzewo kategorii jest rozbudowane, jednak każdy użytkownik ma możliwość dodawania własnych, jeśli uważa iż obecne nie odpowiadają charakterowi jego zbiorów.

Po utworzeniu docelowych kolekcji do których będą trafiać Twoje przedmioty, możesz rozpocząć dodawanie eksponatów. Podstawowym elementem każdego z nich jest posiadana nazwa oraz obrazujące zdjęcia. Dla każdego eksponatu możesz wypełnić dodatkowe pola, opisujące szczegółowe cechy i atrybuty danego przedmiotu. Atrybuty te zostały określone na podstawie karty katalogu muzealnego, stosowanej przez muzea. Dzięki temu możesz dokładnie opisać historię swojego eksponatu , sposób w jaki go zdobyłeś oraz dlaczego jest dla Ciebie taki ważny. Dodawanie atrybutów działa na podobnej zasadzie jak tworzenie nowych kolekcji, dzięki czemu w szybki sposób można odpowiednio dobrać elementy jakimi chcemy opisać Nasz przedmiot.

Jeśli chcesz, aby dostęp do Twojego muzeum był ograniczony możesz określić które pola mają być widoczne dla zwiedzających, a które będą figurowały wyłącznie w Twoim prywatnym katalogu.

Za pomocą zakładki dodatków masz możliwość wygenerowania kart katalogowych, które pomogą przy inwentaryzacji zbiorów. Dzięki kanałom RSS w prosty sposób możesz regulować jakie informacje chcesz otrzymywać na własny panel powiadomień. Stworzenie własnych darmowych banerów reklamowych , czyli znaków kierujących innych użytkowników do Twojego muzeum jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na zademonstrowanie światu swojej kolekcji.

Dodatkowo, w zakładce statystyki znajdziesz informacje na temat ilości odwiedzin Twojej strony w ostatnich dniach oraz ewentualnych głosów, komentarzy dopisanych do Twoich zbiorów.

Ciekawą opcją jest również tworzenie wystaw, nawet przez osoby nie posiadające własnych zbiorów. Jeśli Chcesz stworzyć wystawę poświęconą tematyce która Cię interesuje, wystarczy, że używając kreatora nadasz jej odpowiednią nazwę, wstawisz zdjęcie główne i wpiszesz adresy URL interesujących Cię eksponatów, które po zatwierdzeniu przez ich właścicieli będą dostępne w stworzonej przez Ciebie wystawie.

Serwis nie ogranicza użytkowników jedynie do dodawania własnych kolekcji, każdy kustosz może komentować zbiory innych, wypowiadać się na forum oraz wysyłać prywatne wiadomości. MyViMu.com prowadzi również autorski blog, gdzie można znaleźć szereg informacji dotyczących nadchodzących wydarzeń kolekcjonerskich, a także ciekawostek związanych z tematyką serwisu.

Jednym z bodźców do zwiększenia aktywności na serwisie są rankingi tworzone na podstawie ocen innych użytkowników. Kolekcje, które trafiają na szczyty rankingów bardzo często publikowane są na slajderze strony głównej, a wywiady z ich właścicielami można znaleźć na blogu.

Jeżeli posiadasz własne zbiory, chcesz wymienić poglądy z innymi użytkownikami czy też po prostu interesuje Cię tematyka kolekcjonerska, zapraszamy na www.MyiMu.com – zarejestruj się i korzystaj w pełni z funkcjonalności serwisu.

26.01.2011

http://histmag.org/Moje-Wirtualne-Muzeum-MyViMu.com-5108

Podziel się tym artykułem!