MyViMu w Twojej kieszeni

Wszyscy to robimy. A przynajmniej zdecydowana większość. W każdej wolnej chwili, kiedy nie wiemy, co ze sobą zrobić, a przynajmniej co zrobić z rękami, wyciągamy telefon i przeglądamy cokolwiek się nam nawinie. Mamy dla Ciebie propozycję, która może umilić takie krótkie chwile z telefonem a nawet uczynić je pożytecznymi.

Oto i zapowiadana wcześniej nowość – MyViMu Micro do przeglądania nowości z MyViMu na urządzeniach mobilnych. Znajdziesz tu wszystkie ostatnio dodane eksponaty z całego serwisu lub z wybranych przez Ciebie kategorii oraz wszystkie ostatnie powiadomienia z Twojego konta.

Eksponat w MyViMu Micro

Prezentacja eksponatu w MyViMu Micro składa się z jego zdjęcia (pierwszego z wszystkich dodanych przez właściciela), informacji o licencji Creative Commons, na jakiej zostało udostępnione, opisu eksponatu oraz nazwy muzeum, z którego pochodzi. Ponieważ Micro jest okrojoną wersją serwisu, nie przejdziesz od eksponatu do całej kolekcji lub całego muzeum, z którego pochodzi.

Widok eksponatu w MyViMu Micro

Poruszanie się po menu

W prawym górnym rogu znajdziesz rozwijane menu. To tam możesz wybrać czy chcesz przeglądać powiadomienia czy najnowsze eksponaty lub wybrać kategorie, z jakich chcesz przeglądać nowości. Bo właśnie takie są dwa sposoby na przeglądanie Micro: surfować po wszystkich ostatnio dodanych eksponatach od wszystkich użytkowników lub ograniczyć obszar zainteresowań tylko do jednej lub kilku kategorii i tylko z nich przeglądać eksponaty. Aby wybrać kategorie przesuń suwak obok wybranej pozycji tak, aby zmienił on kolor na zielony. Micro zapamięta Twój wybór, przy kolejnej wizycie wyświetli Ci od razu tylko wybrane eksponaty. Wybór ulubionych kategorii możesz oczywiście w każdej chwili zmienić.

Rozwinięte menu

Menu wyboru kategorii

Pozycja „Wszystkie powiadomienia” to powiadomienia dotyczącej aktywności związanej z Twoim lub ulubionymi kontami od czasu Twojej ostatniej wizyty. Są to dokładnie te same powiadomienia, które w wersji na komputer kryją się pod symbolem dzwonka.

Buttony w MyViMu Micro

Któryś eksponat spodobał Ci się szczególnie? Daj znać jego właścicielowi klikając (zupełnie tak samo jak kiedy korzystasz z MyViMu na komputerze) przycisk Ciekawy Eksponat. Przy pomocy drugiego przycisku pod zdjęciem możesz dodać eksponat do swoich Ulubionych. W ten sposób będziesz mógł wrócić do niego w każdej chwili, gdy będziesz miał więcej czasu na dłuższe i bardziej wnikliwe zwiedzanie MyViMu.

Czy Micro jest mobilną wersją serwisu?

Nie. MyViMu Micro służy jedynie do wygodnego przeglądania nowości i zawiera tylko bardzo ograniczone, podstawowe funkcjonalności. Nie znajdziesz tu pełnych informacji o muzeum i kolekcji, komentarzy, nie dodasz też za jego pośrednictwem swoich eksponatów.

Nadal zachęcamy do korzystania z pełnej wersji MyViMu i kreowania swojego muzeum bez pośpiechu i ze starannością raczej niż w „międzyczasie”.

Czy Micro automatycznie otworzy się, kiedy otworzę stronę MyViMu na telefonie?

Nie. Masz możliwość wyboru, czy chcesz przeglądać Micro czy pełną wersję serwisu. Jeśli chcesz otworzyć Micro, wpisz adres myvimu.com/micro lub kliknij ikonę telefonu w górnym menu strony głównej.

Ikona MyViMu Micro na stronie głównej serwisu

Czy Micro dostępne jest tylko na telefonach komórkowych?

Nie. MyViMu Micro jest zaprojektowane przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych, ale możesz przeglądać nowości MyViMu w tej formie również na swoim komputerze. Po prostu wpisz adres myvimu.com/micro lub kliknij ikonę telefonu w górnym menu strony głównej.

Czy można używać MyViMu Micro nie będąc zalogowanym/ zarejestrowanym w MyViMu?

Tak. Osoby niezalogowane/ niezarejestrowane mogą przeglądać strumień wszystkich nowych eksponatów. Nie mogą natomiast przeglądać ich według wybranych kategorii ani oczywiście przeczytać powiadomień ze swojego konta. Jeśli wybierzesz którąś z tych opcji, zostaniesz automatycznie przekierowany do strony logowania w MyViMu.

Wypróbuj MyViMu Micro i daj nam znać, co myślisz! Czy udało się mu umilić Ci parę chwil? Czy któraś z funkcji nastręcza trudności w użytkowaniu? Czekamy z niecierpliwością na Twoje wrażenia!

[mailerlite_form form_id=4]

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora