Nasza Noc Muzeów 2015 – wyniki konkursu

MUZEUM6Ajpg

Już dziś w kilku miastach Polski rozpoczyna się Noc Muzeów. My również świętujemy – razem z Wami! Ponieważ to właśnie dzięki Waszym zdjęciom przeniesiemy się na chwilę do świata, w którym ożywają z pozoru zwykłe przedmioty, budzą się wspomnienia i dzieją się rzeczy nieprawdopodobne.

Każdy z kolekcjonerów wykazał się w swoich zdjęciach niemałą inwencją – jeszcze nigdy nie widzieliśmy eksponatów w tak niezwykłym wydaniu! Mieliśmy dość poważny problem aby wybrać zdjęcia, które urzekły nas najbardziej. Jednak co zrobić, kiedy zwycięzca może być tylko jeden? Nie przedłużajmy zatem – nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu!

 

I miejsce: Jurand

"Kryształ"
„Kryształ”

„Kryształ” przesłany przez Juranda jest bez wątpienia najbardziej tajemniczym, można nawet rzec, że magicznym, ze wszystkich zgłoszeń. Emanuje nadnaturalnym blaskiem i wydaje się pochodzić nie z tego świata. Sam autor jednak uchyla rąbka tajemnicy i szybciutko sprowadza na ziemię każdego z marzycieli: ten niesamowity okaz to sfotografowane w zupełnej ciemności kryształy ametystu po podświetleniu ledami endoskopu technicznego.

II miejsce: Daniel5388

Klamry z I wojny światowej
Klamry z okresu I wojny światowej

W tym miejscu najlepiej oddać głos twórcy tej niezwykłej fotografii: „100 lat schowane przed światem po bitwie w Karpatach, znów błyszczą blaskiem rozjaśnionym ogniem. To płomień świecy dla ludzi walecznych i bohaterskich. Dla tych, co dzieląc los setek tysięcy polegli w bitwach na obcej ziemi, która przyjęła ich do siebie jakby się na niej wychowali i umrzeć mieli”. Blask świec wybrany został nie bez powodu. Ich płomień ma być pamięcią po ludziach, którzy oddali życie w Wielkiej Wojnie. Jednak ogień ma przypominać także o tamtych tragicznych czasach, kiedy to towarzyszył żołnierzom w postaci salw armatnich, wystrzałów z karabinów, wybuchów bomb i szrapneli. Jak głosiło wielu pisarzy: „Niebo nad Karpatami błyska”. Klamry te mogły być świadkami takich wystrzałów, rozbłysków na nocnym niebie i być może mieniły się w podobny do zaprezentowanego sposób.

III miejsce: Rafiz1

Niemieckie czołgi w skali 1:35
Niemieckie czołgi z okresu II wojny światowej w skali 1:35

Czy to kadr z pola bitwy? A może scena z filmu wojennego? Dzięki tej aranżacji modele niemieckich czołgów żyją własnym życiem. Rafiz1 spisał się na medal! Chociaż pewnie większy wkład w stworzenie tej niesamowitej scenerii miała jego 6-letnia córka Alicja (prosimy o szczerą odpowiedź! ;)). Na pierwszym planie naciera na nas „Pantera” – niemiecki czołg średni, zaś w tle do akcji przygotowują się Panzerkampfwagen IV oraz PzKpfw II. Robi się groźnie!

Zdobywcom pierwszych trzech miejsc gorąco gratulujemy! Trzeba przyznać, że poziom nadesłanych zgłoszeń był bardzo wyrównany. Dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu wyróżnień dla autorów poniższych zdjęć, otrzymają oni od nas drobne upominki:

Doman781

Lampa olejowa blaszana, tzw. Schella - ok. 1850 r.
Lampa olejowa blaszana, tzw. Schella – ok. 1850 r.

Kris94

Spycharko-koparka podczas prac w terenie
Spycharko-koparka podczas prac w terenie

UznamPL

Plomba Swinemunde - odcisk czasu
Plomba Swinemunde – odcisk czasu

Niebawem skontaktujemy się z każdym z uczestników „Naszej Nocy Muzeów” w sprawie wysyłki nagród. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszej zabawie, jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach na MyViMu. Będziemy Was informować na bieżąco!

A jeśli wybieracie się „w teren” podczas Nocy Muzeów i będziecie chcieli podzielić się swoją relacją z innymi, to przypominamy, że nasz blog jest dla Was otwarty! Wystarczy, że wyślecie do nas swoje zdjęcia i/lub opisy, a my opublikujemy je na łamach serwisu.

Zwiedzania pełnego wrażeń życzy zespół MyViMu!

Podziel się tym artykułem!