Odwiedź Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych – 04.06.2017

Nie masz jeszcze planów na pierwszy weekend czerwca? Może w takim razie warto się zastanowić nad spędzeniem go na Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych? W tym roku już 4 czerwca kolejny raz Zamek Żupny w Wieliczce zamieni się w kolekcjonerski raj. Nie może Cię tam zabraknąć!

Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych to jedyna w swoim rodzaju wystawa kolekcjonersko-hobbystyczna organizowana cyklicznie w Wieliczce. Po raz pierwszy wystawa odbyła się w 2003 roku w Węgrzcach Wielkich i miała charakter lokalny, aktywizujący okolicznych mieszkańców. Ponieważ liczba chętnych do prezentowania swoich pasji przerosła oczekiwania organizatorów, kolejne dwie edycje w 2004 i 2006 roku odbyły się w wielickim Magistracie, a dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Żup Krakowskich w kolejnych latach trzykrotnie odbywał się w zabytkowym Zamku Żupnym oraz na jego przepięknym dziedzińcu.

Wielicki Festiwal to impreza, która łączy pokolenia. Jej celem jest promowanie kolekcjonerstwa oraz pasji „wszelkiej maści” (które często nigdy wcześniej nie miały okazji być pokazane szerszemu gronu osób), jako sposobu na spędzanie czasu wolnego, który z czasem może okazać się sposobem… na życie! Prezentowane podczas wydarzenia kolekcje są różnorodne, co sprawia, że wystawa jest niezwykle barwna i interesująca. Jej uczestnikami są zarówno pasjonaci-amatorzy, dzieci i młodzież szkolna, jak i profesjonaliści pochodzący z całej Polski. W Festiwalu biorą także udział większe grupy pasjonatów sportu (m.in. sztuk walki), muzyki, tańca itp. Wystarczy wspomnieć, że stałymi atrakcjami każdej edycji są tropikalne owady, żywe węże, czy kolekcje muszli. Niemal na pewno nie zabraknie również zbiorów o większych gabarytach, jak np. zabytkowe samochody czy rowery.

Każdy następny Festiwal jest większy od poprzedniego i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wieliczki oraz okolic. Według statystyk prowadzonych przez Muzeum Żup Krakowskich, każdorazowo jest on odwiedzany przez kilka tysięcy osób.

Tegoroczna edycja dzięki honorowemu patronatowi MŻK, odbędzie się 4 czerwca 2017 r. na Zamku Żupnym w Wieliczce, w godzinach 10:00 –15:00.
Chcesz zaprezentować swoją pasję? Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja br. pod numerem telefonu 603 766 995 lub pod adresem oluniaduda@gmail.com
Udział w Festiwalu jest BEZPŁATNY: zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających.

Więcej informacji oraz zdjęcia z poprzednich edycji znajdują się na stronie https://www.facebook.com/olga.wystawakolekcjonerska

Organizatorzy FLPZ: Olga Duda oraz Bartosz Czarniecki, Maria Krzysica, Magdalena Panuś z Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich, koło Wieliczki.

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora