Otwieramy pierwsze na świecie REALNE WIRTUALNE MUZEUM

Tekst ma oczywiście charakter żartu prima-aprilisowego. Nie mamy (jeszcze :)) w planach otwierania prawdziwego muzeum :) Natomiast o skanerach 3D napiszemy wkrótce coś więcej, takie technologie istnieją.

MyViMu.com – Moje Wirtualne Muzeum – otwiera w centrum Gdańska pilotażowo pierwsze na świecie REALNE WIRTUALNE MUZEUM, w którym będzie prezentować prawdziwe, namacalne kopie przedmiotów wystawionych przez kustoszów w ich wirtualnych muzeach.

Przy pomocy zakupionej niedawno przez MyViMu.com zaawansowanej trójwymiarowej drukarki polimerowej będziemy w stanie przygotować dokładne repliki zaprezentowanych w MyViMu.com przedmiotów, które następnie zaprezentujemy na wystawach. Pierwsze REALNE WIRTUALNE MUZEUM planujemy otworzyć w Gdańsku, prowadzimy również wstępne rozmowy z prezydentami i burmistrzami innych miast. Jeśli pierwsze muzeum wzbudzi odpowiednie zainteresowanie, jesteśmy w stanie otworzyć do końca roku kilkanaście podobnych placówek w różnych miastach.

Planowana lokalizacja realnego wirtualnego muzeum
Planowana lokalizacja realnego wirtualnego muzeum w centrum Gdańska

Pracujemy jeszcze nad dopracowaniem detali niektórych eksponatów zgromadzonych w ramach MyViMu. W pomieszczeniach serwerowych hodujemy odpowiednie próbki pleśni, które mogły by oddać charakter jednej z busol (http://myvimu.com/exhibit/1417), testujemy również różne formy patynowania, które zastosujemy przy replikowaniu łusek, kluczy, medalików, klamer i innych medalowych wzorów.

Napotkaliśmy pewne problemy podczas prób replikowania umundurowania – http://myvimu.com/collection/17 – w miejscu szwów pojawiają się mało eleganckie skazy. Chcemy zakupić w tym celu specjalny skaner 3D, który umożliwi nam dokładniejsze przygotowanie cyfrowych wzorów do późniejszych wydruków. Po przetestowaniu systemu na mundurach, będziemy gotowi do skanowania innych wymagających przedmiotów.

Dokładną datę otwarcia REALNEGO WIRTUALNEGO MUZEUM w Gdańsku podamy w ciągu najbliższych dni. Już teraz zapraszamy do zwiedzania!

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora