Pozytywnie zakręceni na festiwalu w Wieliczce!

Na tegorocznym Festiwalu Ludzi Pozytywnie Zakręconych będziemy mogli spotkać wielu „Pozytywnie Zakręconych” mieszkańców Wieliczki i okolic, prezentujących swoje pasje.

Po raz pierwszy zobaczymy motocykle Harley Davidson Bogdana Małajewicza, makiety miniatury zabytków wielickich Zbigniewa Sałabuna, zbiór skamienielin Stefana Kisielewskiego, artystyczną fotografię Ryszarda Tatomira, egzotyczne owady Wojciecha Dudy, samochód i sprzęt rajdowy Grzegorza i Rafała Ślęczki.

Wielu gości, którzy chętnie podzielą się z nami swoją pasją, przyjedzie z odległych stron Polski. Będzie można m.in. spotkać się z pasjonatem Elvisa Presleya – Mariuszem Ogiegło oraz zobaczyć część kolekcji misiów Bruna Zielonki, liczącej w całości ponad 6 tysięcy wraz z 10-cio metrowym misiem dmuchanym.

Pasjonaci militariów z Małopolskiego Stowarzyszenia Strzelców i Kolekcjonerów Militariów przybliżą nam świat broni palnej. Zobaczymy również zabytkowe samochody: z początku XX wieku panów Franciszka Wołka i Rafała Górnisiewicza, z czasów PRL-u Mirosława Pamuły, Piotra Panusia i Pawła Niedbały. Co więcej, będzie można wsiąść do prawdziwego szybowca!

W czasie trwania imprezy będzie okazja do nauczenia się jak zrobić piękny bukiet w pokazie florystycznym Marii Niedzielin, a także zostanie zrobiona własnoręcznie laleczka, którą właścicielka Anna Grochal przekaże na cele charytatywne.

Kolejny raz miło będzie nam gościć Jerzego Gogacza, kolekcjonera zabytkowych gramofonów, Andrzeja Jaworskiego z minerałami, Marka Janczaka z własnoręcznie zrobionym pojazdem elektrycznym oraz Wojciecha Jamę, który wraz z Żoną zaprezentuje zabawki PRL-u.
Pasjonaci historii zaproszą nas na rekonstrukcję przesłania meldunku gołębiem pocztowym i do punktu werbunkowego Legionów Polskich z 1915 roku.

Wszystko to i wiele innych ciekawych kolekcji i pasji, których nie sposób wymienić, można będzie zobaczyć 4 czerwca na Zamku Żupnym w Wieliczce od 10:00 do 15:00.

Serdecznie Zapraszamy!

POKAZY od godz. 12:00

– Gimnastyka sportowa – UKS Gimnazjon
– Sztuki Walki Krakowska – Szkoła Aikido
– Orientalny taniec brzucha – Klub Hayfa
– Tradycyjna Szermierka Japońska – Szkoła miecza Bu Jutsu Kan
– Historyczna Szermierka Europejska – Grupa Silkfencing

PREZENTACJE :

– „Muzyka, foto, Wieliczka” Amatorskie Studio „ Rehabilitacja” Ignacy Kowalewski”
(godz. 11.00)
– „Kto raz usłyszał głos Azji…” Władysław Grodecki (godz. 13.00 )

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora