RADIO NA WIZJI – MUZEUM W NECIE : Polskie Radio mówi o nas

Kilka dni temu, mieliśmy przyjemność udzielić wywiadu Polskiemu Radiu. Ten równie eksperymentalny, jak nasze wirtualne muzeum program, jakim jest Radiowa Czwórka, poprosił nas o kilka słów dotyczących wirtualnego muzealnictwa.

Redaktor programu, zainspirowana rozwijającym się w sieci projektem Wirtualnego Muzeum, zaprezentowała nowy projekt Google oraz świetnie sobie radzące w internecie Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest nam niezwykle miło, iż zostaliśmy postawieni w jednym rzędzie z tuzami internetu globalnego.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania audycji tutaj pobierz audycję

Kilka jeszcze słów o eksperymentalnym Programie IV Polskiego Radia;

17 grudnia 2010 uruchomiono emisję testową Radia na Wizji. Jest to projekt realizowany przez Program IV Polskiego Radia, polegający na równoległym nadawaniu fal radiowych i emisji programu telewizyjnego. Niezależnie od kanału rozpowszechniania, słuchacze i widzowie odbierają ten sam program. Oficjalny, regularny przekaz Radia na Wizji rozpoczęto w dniu 18 stycznia 2011 o godzinie 23:00

Radio na Wizji jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach 85-lecia Polskiego Radia. Na potrzeby projektu, Studio S-2 Polskiego Radia zostało przebudowane i dostosowane technicznie do nadawania programu telewizyjnego, przy zachowaniu wysokich parametrów akustycznych.

Kilka miesięcy przez uruchomieniem, ramówka Programu IV dostosowana została do potrzeb nowego charakteru stacji. Podpisano umowę z francuską firmą Eutelsat, która ma wysyłać sygnał Radia na Wizji na całą Europę oraz na część Afryki i Azji. Docelowo ma to być kanał o profilu publicystyczno-rozrywkowym, skierowanym głównie do odbiorców w wieku 25-45 lat.

Damian Czerniewicz

red.prowadzący serwisu

MyViMu.com