Wyczuliśmy trend – wyprzedziliśmy epokę :)

Obserwując działania promujące  szeroko pojętą kulturę i sztukę, widoczny jest trend promowania prywatnych kolekcji zawierających unikatowe zasoby. ( http://www.rp.pl/artykul/501614_Prywatni_kolekcjonerzy_wychodza_z_ukrycia.html –  źródło rp.pl, autor Janusz Miliszkiewicz )

Na dzień dzisiejszy, muzea instytucjonalne  eksponują głównie kolekcje obrazów, grafik i rycin znanych twórców, znajdujące się w posiadaniu osób prywatnych.

Wydaje się, iż trend ten utrzyma się, wpisując się na stałe w działania muzeów, chociażby ze względu na ograniczoną ilość posiadanych eksponatów oraz coraz większą ciekawość zwiedzających w odniesieniu do kolekcji nietypowych, unikalnych.

Miejmy nadzieję, że z czasem muzea będą dysponowały coraz bardziej zindywidualizowaną ofertą, dostosowaną do oczekiwań odbiorcy.

Wymusi to sięganie po coraz mniejsze kolekcje, mniej znanych autorów. W tym cała szansa prywatnych kolekcjonerów, pasjonatów wszelkich zabytków kultury materialnej. Wierzymy więc, że narzędzie jakie oddaliśmy w Państwa ręce – w postaci wirtualnego muzeum – pozwoli w niedalekiej przyszłości, docierać z Państwa pasją kolekcjonerstwa do jak najszerszego grona odbiorców.

Z pozdrowieniami,

Zespół MyViMu

Podziel się tym artykułem!