Wystawa Misiów Bruna w Rybniku!

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że w najbliższą sobotę (13 maja 2017) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędzie się Wieczór Sztuk dedykowany najmłodszym pt. „Świat Dziecka”, podczas którego odbędzie się wernisaż wystawy Misiów Bruna Zielonki – znanego w MyViMu po prostu jako Bruno :)

Zobaczcie co sam o sobie i swojej kolekcji pisze właściciel muzeum misiów i niedźwiedzi:

„Nazywam się BRUNO, co oznacza niedźwiedź brunatny, więc moje przeznaczenie jako pasjonata niedźwiedzi zostało wyznaczone już w dzieciństwie. Pomimo takiego imienia nie jestem aż tak niebezpieczny, jak to piękne zwierzę, jednak mamy wiele ze sobą wspólnego. Najpierw pluszowe, a potem żywe misie zawsze były moimi przyjaciółmi. Podziwiam ich cechy. Mają wspaniały węch, a pomimo potężnej budowy i niezgrabnego chodu potrafią szybko biegać, zręcznie się wspinać i doskonale pływać. Gdy ktoś je zaatakuje są w stanie stanąć na dwóch łapach i zaprezentować całą swoją potęgę. Niewiele jest stworzeń, które nie byłyby przerażone takim widokiem. Jednak pozostawione w spokoju poruszają się powoli i tak jak ja uwielbiają wygrzewać się na słoneczku i poleniuchować. Głodny niedźwiedź poluje lub łapie w rzece smakowite łososie, ale chętnie też częstuje się słodkim miodem nie zważając na rozwścieczone pszczoły. Zimą po prostu zasypiają w swoich gawrach i nie przejmują się chłodem i nieprzyjaznymi warunkami. Kiedy na nie patrzę nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w niektórych aspektach moglibyśmy się czegoś od tych pięknych stworzeń nauczyć. Misie stanowią nieodłączną część mojego życia. Mam je wszędzie. Stoją, siedzą, bawią się, walczą w każdym zakątku mojego domu, biura… są także w mojej głowie. Towarzyszą mi tam, gdzie się udaję. Mój najmniejszy miś ma dwa milimetry, a największy dziewięć metrów. Mam niedźwiedzie grube i chude, radosne i smutne, gadające i śpiewające. Są niedźwiedzie stołowe, biurkowe, kanapowe, łazienkowe (a także toaletowe), kuchenne i ogrodowe. Jakie tylko możesz sobie wyobrazić. Nawet Miś Anioł Stróż. To naprawdę imponująca kolekcja. Zbieram niedźwiedzie, misie i wszystko co jest związane z ich motywami. Spotkałem już wiele osób, które kolekcjonują misie i niedźwiedzie. Dlatego też podjąłem ideę stworzenia platformy dyskusyjnej – „I-go Polskiego Klubu Kolekcjonerów Misiów i Niedźwiedzi”, dla takich jak ja, misiowo zakręconych, aby takie spotkania nie rządziły się tylko przypadkami.”

Zapraszamy zarówno do Rybnika, jak i na inne wystawy, podczas których będzie można obejrzeć kolekcję Bruna. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.misie.com.pl, a także na fanpage’u I-go Polskiego Klubu Kolekcjonerów Misiów i Niedźwiedzi.

__________________________________________________________________________________________________________

Aktualizacja: poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z wystawy misiów! :) Więcej znajdziecie na Facebookowym profilu Bruna.

Paddington niecierpliwie oczekujący na wernisaż.
Misie zawodowcy! :)
Miś z klapniętym uszkiem, czyli kultowy Miś Uszatek.
Yogi, Bubu i nie mniej słynny Bobo z Simpsonów.
Najmniejszy misiek w Polsce!
Stuletni miś należący do praprababci Bruna.
Miś tamburyniarz i Miś Wojtek.
Misia Vadera też nie mogło zabraknąć!

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora