Zapraszamy na Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych!

Po raz kolejny MyViMu objęło patronatem IX już Festiwal Ludzi Pozytywnie Zakręconych w Wieliczce – festiwal, który przyzwyczaił nas do poznawania nowych osób, nowych pasji. Na tegorocznym Festiwalu, 16 czerwca, jak zawsze będziemy mogli spotkać wielu „Pozytywnie Zakręconych” mieszkańców Wieliczki i okolic a także tych, którzy przybędą z odległych stron Polski.

Pasjonatów stale przybywa, dzięki czemu za każdym razem możemy zobaczyć coś nowego. W tym roku będą to: kolekcja starych radioodbiorników, antycznych zegarów, ręcznie wykonane ozdoby ( ale nie tylko), krawiectwo artystyczne dla lalek kolekcjonerskich wpisane do Teleekspresowej „Loży Pozytywnie Zakręconych”, zabytkowe spryskiwacze ogrodowe.

Oczywiście to tylko niektóre spośród zapowiedzianych nowości, pozostałe będą oczekiwać na odwiedzających dziedziniec i wnętrza zabytkowego Zamku właśnie 16 czerwca.

Dzięki temu, że to już IX edycja Festiwalu, możemy śledzić rozwój pasji zaprzyjaźnionych kolekcjonerów i poznać, co nowego dołączyło do kolekcji przez ostatnie dwa lata, które upłynęły od VIII- poprzedniej edycji Festiwalu.

Oprócz indywidualnych kolekcji, których będzie ponad 50, odbędą się także dwie prezentacje: „Od Wyzwania do Wyzwania” przewodnika górskiego, zdobywcy Diademu Polskich Gór i rekordzisty w zdobyciu Koron Polski oraz „Muzyka, foto, filmy muzyczne” pasjonata historii z Wieliczki.

Ponadto odbędą się warsztaty florystyczne z tworzenia bukietów, Tai Chi, a także pokazy : Kung Fu , Fitness ,Tradycyjnej Szermierki Japońskiej, Historycznej Szermierki Europejskiej. Wszyscy, którzy nas odwiedzą, będą mogli podziwiać także nieco większe rozmiarami kolekcje: kultowe motocykle Harley Davidson, zabytkowe samochody i motocykle z początku XX wieku czy te z czasów PRL-u wraz z zabytkowym ciągnikiem. Pasjonaci Kartingu będą mieli okazję spotkać się z utalentowanym wicemistrzem Polski juniorów Mini Rok 2018, a fani rajdów samochodowych porozmawiać z kierowcami rajdowymi i wsiąść do samochodów rajdowych Rally Team BMW 318 iS E30 i Citroena AX, a także Poloneza Caro.

Festiwal jest imprezą dla każdego bez względu na wiek, łączy pokolenia i pokazuje, czym jest pasja w życiu człowieka. Serdecznie zapraszamy wszystkich, by stanęli oko w oko z pasjonatami.

Wszystko to i wiele innych ciekawych kolekcji i pasji, których nie sposób wymienić można będzie zobaczyć16 czerwca b.r. na Zamku Żupnym w Wieliczce od 10:00 – 15:

Serdecznie zapraszamy !

PROGRAM FESTIWALU:

POKAZY (od 12:30):

– Kung Fu Szkoła Sztuk Walki Kung Fu „LUNG”

– Fitness Body Beauty Fitness

Tradycyjnej Szermierki Japońskiej Szkoła miecza Bu Jutsu Kan

Historycznej Szermierki EuropejskiejKrakowska Szkoła Fechtunku

PREZENTACJE :

– „MUZYKA, FOTO, FILMY MUZYCZNE” Amatorskie studio „Asmufotiko” Ignacy Kowalewski – godz 10:00

„OD WYZWANIA DO WYZWANIA „ Paweł Pabian – Przewodnik Górski, Zdobywca Diademu Polskich Gór, rekordzista w zdobyciu Korony Polski na czas „Solo” –godz 11:30  

Honorowy Patronat Festiwalu objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce

Partnerzy : Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Puls Wieliczki

Patroni medialni : Dziennik Polski, WieliczkaCity, MyViMu

Sponsorzy : Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wieliczce,  Cukiernia Królewska

Organizator : Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Węgrzcach Wielkich

Autorzy: Olga Duda, Maria Krzysica, Bartosz Czarniecki

Zakręcony Team 2019: Magdalena Panuś, Dorota Walinowska, Anna Mucha, Magdalena Kowal- Marek, Patryk Garzeł, Ewelina Chojnacka a także nasza Młodzież.

Podziel się tym artykułem!

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze nie są publikowane automatycznie! Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora