Wydarzenie: „Było…nie minęło”-  Spotkanie z historią.

Dodane przez: AsiaB (31 lipca 2017)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 21 października 2017

Zakończenie wydarzenia: 22 października 2017

Miejsce wydarzenia: Lublin, Targi Lublin S.A.

Opis wydarzenia

Zapraszamy na drugą edycję „Było…nie minęło”-  Spotkanie z historią.W tym roku wydarzenie pod hasłem „HISTORIA – TO LUBIĘ!” przyjmie formę interaktywną, a dzięki barwnym opowieściom, prezentacjom i inscenizacjom uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby dotknąć, poczuć i zrozumieć historię.

Przez dwa dni trwania wydarzenia nie zabraknie prezentacji skarbów muzealnych, militariów, prywatnych kolekcji, filmoteki, debat historycznych oraz nowości wydawniczych.Udowodnimy, że świat poszukiwaczy i eksploracji skarbów ziemi, to niesamowita przygoda, a pasja kolekcjonerska rozwija zamiłowanie do historii. W programie znajdą się również warsztaty dziennikarstwa historycznego, warsztaty prowadzenia archiwów rodzinnych, rekonstrukcje m.in. zakładu fotograficznego i kuchni średniowiecznej, turniej gier historycznych, wystawa modelarstwa, giełda kolekcjonerów, kiermasz książki, sprzętu i odzieży survivalowej, pokazy walki wręcz, pokazy umundurowania i wyposażenia żołnierskiego oraz prezentacja broni i zabytkowych pojazdów militarnych.Program wydarzenia powstaje w oparciu o popularny cykl telewizyjny „Było…nie minęło” – kronika zwiadowców historii, autorstwa Adama Sikorskiego.   

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Udowodnijmy, że hasło „HISTORIA – TO LUBIĘ!” oznacza wiedzę użyteczną i świetną zabawę. Więcej na stronie organizatora i na facebooku


Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.