Wydarzenie: Niechciany design - skarby w naszych domach.

Dodane przez: MyViMu (23 listopada 2017)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 7 grudnia 2017

Zakończenie wydarzenia: 7 grudnia 2017

Miejsce wydarzenia: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

Opis wydarzenia

Jak to jest, że dla niektórych wazon z PRL-u to jednak „wazon optyczny” projektu Jana Sylwestra Drosta? Dlaczego niektórzy na wystawie „Dziedzictwo” w Muzeum Narodowym w Krakowie zatrzymują się i podziwiają meblościankę Kowalskich a inni przechodzą obok niej obojętnie? Wszystko to wytłumaczy Daniel Stoiński.

Obecny trend na powojenne wzornictwo przemysłowe pozostawia wiele pytań w tej materii, często niedopowiedzianych i otwartych. Dlatego warto spotkać się i porozmawiać o obiegu naszego dizajnu, tych niechcianych skarbach, które stają się jednak pożądane. Porozmawiamy przede wszystkim o meblach. Czym różnią się bestsellery sieciówek od śmietnikowych znalezisk, w co i jak rozsądnie inwestować.

Wszystkich zainteresowanych kolekcjonowaniem przedmiotów vintage gdański Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie z Danielem Stoinskim – założycielem sklepu Pikasy Sklep oraz pracowni Daniel Stoiński Redesign. Opowiemy o budowaniu kolekcji i porozmawiamy o samodzielnym wyszukiwaniu i odnawianiu.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (ul. Długi Targ 39/40). Wstęp wolny.

Strona wydarzenia tutaj

*fot. Daniel Stoiński, twórca projektu Pikasy Sklep oraz Daniel Stoiński Redesign. Materiał dla Patyna, fot. Grzegorz Broniatowski, Max Zieliński.

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.