Wydarzenie: Oldtimer Show 2018

Dodane przez: MyViMu (5 grudnia 2017)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 13 kwietnia

Zakończenie wydarzenia: 15 kwietnia

Miejsce wydarzenia: Budapeszt, Magyar Vasúttörténeti Park

Opis wydarzenia

W dniach od 13-15 kwietnia 2018 roku w Parku Węgierskiej Historii Kolejnictwa (Magyar Vasúttörténeti Park) w Budapeszcie po raz kolejny zostanie zorganizowana XII. już edycja Oldtimer Show. Impreza ta przeznaczona jest zarówno dla miłośników oldtimerów, jak i ich rodzin. Jak Państwo na pewno mogli zauważyć, w ciągu ostatnich dwóch lat wystawa Oldtimer Show, ze względu na prezentowane eksponaty, nabrała bardziej międzynarodowego charakteru. Organizatorzy z jednej strony chcieliby pokazać nowości, z drugiej jednak życzyliby sobie także wzmocnienia zagranicznych kontaktów związanych z oldtimerami. W grudniu zeszłego roku, właśnie w tym celu, została utworzona Liga Węgierskich Oldtimerów.

Jej członkowie biorą udział w wielu zagranicznych wydarzeniach, reprezentując Węgry swoimi przedwojennymi pojazdami. Nie oznacza to, że mieszkający na Węgrzech właściciele oldtimerów mieliby się usunąć w cień. Wręcz przeciwnie! Chcielibyśmy Was aktywować. Także i w tym roku mielibyśmy dla Was bardzo atrakcyjne nagrody. W ostatnim dniu trwania imprezy każdy pojazd zarejestrowany na wystawę Oldtimer Show otrzyma wykonaną z brązu pamiątkową plakietę. Oprócz tego, w różnych kategoriach wiekowych i producentów samochodów, zostanie rozdanych 40 nagród. Będą one przyznane najbardziej oryginalnym i najpiękniejszym pojazdom przez Jury składające się z profesjonalistów. (Jest nam niezmiernie przykro, że w naszym kraju, w wielu przypadkach, przyznawanie nagród w wydarzeniach związanych z oldtimerami odbywa się w sposób nieprofesjonalny oraz, że laureatmi nagród nie są właściciele pojazdów. Firma Oldtimer Show Kft. uważa, że uczciwość i gościnność, jakiej można doświadczyć w Europie Wschodniej, powinny być przykładem do naśladowania). Biorąc pod uwagę duży sukces jaki odnieśliśmy w roku ubiegłym także i w tym roku przekażemy nagrody dla zwycięzców w formie ogromnych pucharów w kształcie tłoka! Oczekujemy na zgłoszenia właścicieli dotychczas ukrywanych oldtimerów, nowych nabytków z zagranicy, jak również tych wszystkich pojazdów, które uda się odrestaurować do czasu rozpoczęcia (wystawy) Oldtimer Show. Chcielibyśmy, aby restauratorzy byli dumni ze swojej pracy, a właściciele ze swoich nowych nabytków. Wystawa Oldtimer Show zostanie zorganizowana jak zwykle w parowozowniach Orient i West, gdzie zostanie zapewniona odpowiednia ochrona. Wystawcy mogą ubiegać się o udział w imprezie podając następujące dane: Nazwisko i imię właściciela lub restauratora, dane kontaktowe, typ pojazdu przeznaczonego na wystawę, jego rok produkcji, oraz 2-3 zdjęcia, które należy przesłać w e-mailu na następujący adres: info@oldtimershow.hu

Pierwszy termin zgłoszenia: 31 grudzień 2017r.
Drugi termin zgłoszenia: 15 marzec 2018r.

Zgłoszenia pojazdów przyjmujemy w następujących kategoriach:
– pojazdy oldtimer
– pojazdy antyczne
– pojazdy youngtimer
– motocykle oldtimer
– motocykle antyczne
– traktory
– autobusy
– samochody ciężarowe
– silniki stacjonarne
– pojazdy wojskowe
według producentów: węgierskie, RWPG, Europa Zachodnia, USA

Na wystawę Oldtimer Show możemy przyjąć zgłoszenia tylko takich pojazdów, które nie były publicznie zaprezentowane na Węgrzech w okresie 6 miesięcy poprzedzających naszą imprezę. Nie możemy też przyjąć zgłoszenia takiego pojazdu, który brał udział w wystawie Oldtimer Show w ciągu ostatnich trzech lat. O kwalifikacji zgłoszonych pojazdów organizatorzy prześlą powiadomienia. Właścicielom wybranych pojazdów prześlemy wzór arkusza danych technicznych, który w ciągu kilku dni trzeba będzie odesłać. Jeśli organizator otrzyma wymagane dane, wówczas sfinalizujemy udział danego pojazdu w wystawie. Z każdego typu pojazdu przyjmujemy tylko po jednym zgłoszeniu (np. wersje sedan i kabriolet Mercedesa W111 są uważane za oddzielne typy). W przypadku późniejszego zgłoszenia takiego samego typu pojazdu niestety nie będziemy mogli zakwalifikować go na wystawę. Tak więc liczy się kolejność zgłoszeń, jak również kwalifikacja jakościowa. Po wcześniejszym uzgodnieniu, dla klubów i kolekcjonerów możemy zapewnić oddzielne stoisko. Dla podmiotów gospodarczych zajmujących się restauracją i handlem oldtimerami możemy zapewnić udział w wystawie na dwa sposoby: jako aktywny wystawca (z płatną powierzchnią wystawienniczą i prawem do reklamy) lub, jako wystawca pasywny (z możliwością bezpłatnej prezentacji w sekcjach tematycznych). Od niedawna wprowadzoną nowością jest umieszczenie w dolnej części arkusza technicznego pojazdu następujących danych: SPRZEDAJĄCY pojazd, nazwisko i imię właściciela, nazwisko i imię, oraz numer telefonu lub adres strony internetowej restauratora. Jak powszechnie wiadomo Oldtimer Show odwiedza wielu zagranicznych gości, z których gros robi to w celu nawiązania kontaktów branżowych lub/i kontaktów o charakterze czysto handlowym. Organizator nie zamierza w nich uczestniczyć, ani pobierać z tego tytułu żadnej prowizji. Celem flagowym Oldtimer Show Kft. jest budowanie MOSTÓW pomiędzy Węgrami zamieszkałymi na Węgrzech i na obczyźnie, oraz jak największą ilością zagranicznych miłośników oldtimerów. Wszyscy właściciele oldtimerów, których pojazd nie został zakwalifikowany (zbyt niski poziom, spóźnione zgłoszenie, duplikat) lub chcieliby wziąć udział z drugim swoim pojazdem w wystawie, mają możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniu Oldtimerów”.


Więcje informacji: www.oldtimershow.hu

faceboook: Oldtimer Show s.r.o

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.