Wydarzenie: Defilada rekonstruktorów historycznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Dodane przez: AsiaB (5 grudnia 2017)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 15 sierpnia

Miejsce wydarzenia: Warszawa

Opis wydarzenia

Środowisko rekonstruktorów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowuje wielką defiladę. Według planów ma w niej wziąć udział 3 000 odtwórców. Przemarsz polskich wojsk z różnych epok ma szansę przyćmić defiladę oddziałów historycznych z okazji 1000-lecia państwa polskiego.

Przemarsz odbędzie się 15 sierpnia 2018 r. w Warszawie przy udziale rekonstruktorów historycznych różnych epok - od czasów piastowskich po XX wiek. Uczestnicy defilady, a ma ich być 3 000, zostaną podzieleni na 6 grup:

  • Początki państwa polskiego;

  • Średniowiecze pełne i późne;

  • XVI i XVII wiek;

  • XVIII i XIX wiek;

  • XX wiek;

  • Pojazdy historyczne.Przemarsz najprawdopodobniej przebiegnie Wisłostradą po trasie Cytadela - Stare Miasto. Każda z grup będzie miała osobne obozowisko.

Koordynatorzy: Grupy koordynuje wyznaczony do tego przedstawiciel ze środowiska rekonstruktorów, którego zadaniem będzie nie tylko zarządzanie grupą, ale także zadbanie by znaleźli się w niej wyłącznie zweryfikowani uczestnicy. Proces rekrutacji już trwa.

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.