Wydarzenie: X Jarmark Tumski

Dodane przez: jarmarktumski (13 lutego)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 1 czerwca

Zakończenie wydarzenia: 3 czerwca

Miejsce wydarzenia: Płock

Opis wydarzenia

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Podczas zeszłorocznej, dziewiątej edycji Jarmarku Tumskiego, teren imprezy został podzielony na pięć stref. W ramach strefy handlowej pojawiły się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne. Kolekcjonerska zgromadziła znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów, a trzecia – dziecięca – w swojej ofercie miała szeroki wachlarz atrakcji dla najmłodszych. W strefie sztuki zaprezentowana została sztuka płocka; zgromadzone zostały lokalne organizacje artystyczne, pozarządowe, środowisko malarzy płockich, literatów oraz gości spoza Płocka. Na placu Narutowicza pojawiła się już po raz drugi strefa militaria, w ramach której zaprezentowany został m.in. sprzęt militarny oraz odbyły się pokazy grup historycznych rekonstrukcyjnych.

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.