Tegoroczne Dni Grunwaldu odbędą się w dniach 11-15 lipca 2018 r. XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę o godz. 15.00 W bitwie, jak co roku, weźmie udział ponad 1000 rycerzy z całej Europy.
PROGRAM DNI GRUNWALDU:
11.07.2018 – ŚRODA
11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".(Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Piąte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Piate Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 - VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball - „Grundial 2018”
20:00 - "Bitwa o Flagę" – Grunwaldzki Turniej Bojowy Ryby na tępe
12.07.2018 – CZWARTEK
10.00 - 13.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza
Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
13.30 - 16.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza
Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16.00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”
- Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20.00 – VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał
13.07.2018 - PIĄTEK
9.00 – Msza Święta w rycie Trydenckim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 - VIII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje
11.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 - "Grunwaldzkie Wici"
14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy - (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Turniej Bardów - scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
15:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 – 19:00 - XIII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17.00 - Próba generalna XXI Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - Koncert zespołu Folk Music - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 – Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)
14.07.2018 - SOBOTA
9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00 -Msza De Divisione Apostolorum - Msza św. trydencka (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
9.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - VI Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 - Koncerty zespołu Folk Music - scena "U Rycerzy"
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa )
17:30 – 21.00 - Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"
- “Ogniem Grunwald Krzesany" (plac turniejowy)
23:00 - Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej )
15.07.2018 - NIEDZIELA
10:00- Msza De Divisione Apostolorum-Msza św. trydencka (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
Więcej informacji na stronie:
http://www.grunwald1410.pl