Wydarzenie: Gra Miejska „Śladami Niepodległości”

Dodane przez: MyViMu (24 października)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 10 listopada

Zakończenie wydarzenia: 10 listopada

Miejsce wydarzenia: Czechowice-Dziedzice

Opis wydarzenia

Rok 1918 był rokiem wielkich zmian. Szczególnie my, Polacy powinniśmy pamiętać o tym czasie. Na nowo nasi przodkowie mogli żyć w wolnym kraju. Następne lata odbudowy państwa, potem II wojny światowej, okupacji hitlerowskiej oraz komunizmu odcisnęły swoje ślady na terenach Polski. Również w naszym mieście. I tak w obecnych czasach, pamięć o tych wydarzeniach jest wciąż żywa, szczególnie w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Śladami Niepodległości” jest grą terenową zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy będą „podróżować w czasie” przez rok 1918, dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową, czasy powojenne aż do czasów nam współczesnym. Poznają ślady przeszłości w naszym mieście, ale także działalność ówczesnych mieszkańców miasta. Przez udział w grze miejskiej biorący udział w wydarzeniu poznają dotąd nieznane sobie fakty dotyczące miejsca, w którym mieszkają a przede wszystkim niezwykłych ludzi tworzących razem z nimi tę społeczność.

Organizatorem gry jest Hufiec Czechowice-Dziedzice 1ŚDHS "Wachlarz".
Więcej informacji na stronach organizatora:
https://www.facebook.com/grasladaminiepodleglosci/
https://1wachlarz.blogspot.com/p/blog-page.html
 

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.