Oblężenie Malborka

Wydarzenie: Oblężenie Malborka

Dodane przez: MyViMu (27 maja)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 19 lipca

Zakończenie wydarzenia: 21 lipca

Miejsce wydarzenia: Malbork

Opis wydarzenia

Już po raz dwudziesty w murach krzyżackiej twierdzy w Malborku odbędzie się wielkie, plenerowe Oblężenie Malborka. W dniach 19 - 21 lipca 2019 roku Zamek Malborski ponownie cofnie się w czasie o kilkaset lat. Impreza nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się w Malborku w 1410 roku. Wtedy właśnie Król Polski Władysław Jagiełło wraz ze swoimi wojskami, tuż po wygranej bitwie pod Grunwaldem, podjął próbę zdo­bycia krzyżackiej twierdzy. Jednakże potężne mury średniowiecznej, malborskiej fortecy oparły się naporowi wojsk Jagiełły. Król do dzisiaj nie ustaje w próbach zdobycia malborskiego zamku... Odwiedziny warowni są także okazją do zobaczenia efektów znaczącej rekonstrukcji obwarowań zamkowych - tzw. Bramy Nowej. Stała się ona nowym wejściem na Zamek Malbork, mieszczącym m.in kasy, sklep i recepcję.
W tym roku przewidziano 2 inscenizacje (w piątek i sobotę), na które wstęp będzie biletowany.  Obie mają ten sam scenariusz zakończony efektownymi fajerwerkami. W pokazach weźmie udział około 200 rekonstruktorów w historycznych strojach i rynsztunku.

Imprezie towarzyszyć będą:

  • Jarmark rzemiosł średniowiecznych

  • Obóz rycerski i pokazy życia rycerskiego, zabawy plebejskie, szranki i konkury

  • Pokazy konne, turnieje i zabawy rycerskie

  • Turnieje strzeleckie

  • Targ rzemiosła i różności


Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.