Wydarzenie: Dni Grunwaldu

Dodane przez: MyViMu (27 maja, 14:34)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 10 lipca, 11:00

Zakończenie wydarzenia: 14 lipca, 23:00

Miejsce wydarzenia: Grunwald

Opis wydarzenia

Tegoroczne Dni Grunwaldu odbędą się w dniach 10-14 lipca 2019 r. XXII Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę o godz. 15.00 W bitwie, jak co roku, weźmie udział ponad 1000 rycerzy z całej Europy.

Program inscenizacji bitwy pod Grunwaldem 2019:

10 lipca 2019 r. - ŚRODA
11.00 - Turniej łuczniczy (Chorągiew Krakowska)
12.00 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- V Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz  Grunwaldu”
20.00 - IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball - „Grundial 2019”

11 lipca 2019 r. - CZWARTEK
X.00 - Warsztaty Gier Planszowych
9.00   - Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 - 13.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I  
13.30 - 16.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
15.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12x12)
20.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” - Finał

12 lipca 2019 r. - PIĄTEK
9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45   - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10.00 - IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”- Eliminacje
11.30 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu” - Finał
12.30 - „Grunwaldzkie Wici”
14.00 - Turniej łuczniczy „EFENDI” – pole bitwy -  (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy „Samoczwart” - Eliminacje na machinach bojowych
15:00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy „Samoczwart” - FINAŁ, walki 2vs2
16:00 – 19:00 - XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)
17.00 - Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem 
18.00 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena „U Rycerzy”
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 - Występ  zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

13 lipca 2019 r. - SOBOTA
8.30   - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz W. Mistrza
9.00   - Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410 r.) – obóz Wielkiego Mistrza
9.00   - V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00   - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 - Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena „U Rycerzy”
16:00 - 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej  (scena festynowa )
17:30 - 21.00 - Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 - Fire Show -“Ogniem Grunwald Krzesany” (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy) Nephilim Fire &Light Show
23:00 - Pokaz sztucznych ogni  (przy scenie festynowej )

14 lipca 2019 r. - NIEDZIELA
9.30 - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz W. Mistrza
10:00- Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
*Program może ulec zmianie

Miejsce: Grunwald (Stębark 1, 14-107 Gierzwałd)
Data i godzina: 10-14 lipca 2019 r.
Szczegóły: grunwald1410.pl

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.