Polski New Look. Spotkanie z Barbarą Banaś | koLEKCJE

Wydarzenie: Polski New Look. Spotkanie z Barbarą Banaś | koLEKCJE

Dodane przez: MyViMu (12 grudnia 2019)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 23 stycznia 2020

Zakończenie wydarzenia: 23 stycznia 2020

Miejsce wydarzenia: Gdańsk

Opis wydarzenia

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Banaś, autorką książki "Polski New Look" w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku

W tej bogato ilustrowanej książce (ponad 200 kolorowych fotografii) znajdują się informacje o historycznych kontekstach rozwoju europejskiego i polskiego wzornictwa i animatorskiej roli IWP. Są też historie i dokonania poszczególnych ośrodków (fabryk w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej, Chodzieży, Ćmielowie, Pruszkowie, Tułowicach, Bogucicach, Włocławku, Mirostowicach), wytwórni prywatnych (Steatyt) i zakładów związanych z Cepelią (Kadyny, Bolesławiec, Włocławek, Łysa Góra). Książkę wzbogacają zapisy rozmów z projektantami, wykaz projektów rzeźby figuralnej i biogramy artystów.

Barbara Banaś to polska historyczka sztuki. Specjalistka z zakresu historii sztuki XX wieku z dużym naciskiem na design i wzornictwo przemysłowe. Dyrektorka Działu Ceramiki i Szkła XX wieku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Pracownik naukowy Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zapalona kolekcjonerka ceramiki polskiej lat 1953-1957.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę i otrzymać autograf!

Miejsce spotkania: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/2166196630350990/

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.