Wydarzenie: Jarmark św. Dominika

Dodane przez: AsiaB (8 lipca 2020)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 23 lipca, 10:00

Zakończenie wydarzenia: 5 dni temu o 21:30

Miejsce wydarzenia: Gdańsk

Opis wydarzenia

Od 23 lipca do 14 sierpnia 2022 Gdańsk zaprasza do siebie kupców, handlarzy, rzemieślników, smakoszy oraz całe rodziny!

Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i znajduje piękne kadry do pamiątkowych fotografii. Wokół słychać różne języki, mieszają się tradycje i obyczaje. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje. Oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika!

Jarmark św. Dominika odbywał się corocznie przez kilka następnych wieków, stając się ważnym świętem dla miasta. Tę tradycję przerwała II wojna światowa. Powrócono do niej w 1972 roku. I to właśnie wtedy symbolem jarmarku stał się kogut. Dziś uroczyste otwarcie obwieszcza światu specjalnie napisany hejnał, do którego każdego roku dopisywana jest kolejna nuta. I tak hejnał "starzeje się" razem z Jarmarkiem. W tym roku będzie miał 762 nut!

Szczegółowe informcje o Jarmarku znajdziesz tutaj:  http://jarmarkdominika.pl/

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.