Wydarzenie: Dwudniowy Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego

Dodane przez: AsiaB (30 marca 2022)

Data i miejsce

Rozpoczecie wydarzenia: 5 listopada

Zakończenie wydarzenia: 6 listopada

Miejsce wydarzenia: Kiermusy

Opis wydarzenia

Na kolorowym kiermusiańskim jarmarku, poza antykami, będzie można zakupić wszelkiego rodzaju ręcznie wytwarzane zabawki, obrazki, lalki, kolczyki, bransoletki, broszki i wiele, wiele innych produktów.

Na stoiskach jak zwykle nie zabraknie i innych tradycyjnych wyrobów: wędlin, miodów i nalewek wszelakich, wybornego pieczywa i podlaskich serów, owoców i warzyw z kruszewskimi ogórkami na czele czy marynat i przetworów wszelkich. Będzie można zakupić wędliny tradycyjne wieprzowe i z dziczyzny, kiełbasy, kaszanki, chleby na zakwasie

Pod zadaszoną wiatą będzie się można pożywić się pieczoną karkówką, kiełbaską, kawą lub herbatą, a na bardziej wystawny obiad udać do pobliskiej Karczmy Rzym.

Jarmark w Kiermusach organizowany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w sezonie dwudniowy- również w sobotę, co miesiąc od ponad 20 lat. Jest to największa tego typu impreza w kraju.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://www.facebook.com/Kiermusyy

Powrót do:
Kalendarz główny MyViMu

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.