DEUTSCHE JUNGVOLK Abzeichen -... w Tyfus Darek - Moje zbiory w MyViMu.com

DEUTSCHE JUNGVOLK Abzeichen - DJV

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 21
<
>
Odznaka Deutsches Jungvolk (DJV) - pierwsza wersja.W późniejszym okresie znaczek ten został zastąpiony przez identyczny, ale już bez literki V.

Oba znaczki wycofano w 1933 roku, kiedy to zastąpiły je diamentowe odznaki członkowskie Hitler Jugend (HJ).Okrągły znaczek członkostwa, noszony był na lewej kieszeni, na piersi, brunatnej koszuli.Deutsches Jungvolk - obowiązkowa, od 1939 r., organizacja w strukturach Hitlerjugend, zrzeszająca chłopców w wieku 10-14 lat. Opierała się na ideologii nazistowskiej oraz rasistowskiej wizji aryjskiej wyższości rasowej. Członkowie DJ byli uczeni od najmłodszych lat lojalności wobec Adolfa Hitlera oraz przykładania uwagi na tematy związane z siłą fizyczną, witalnością, odwagą oraz militaryzmem. W nazistowskiej ideologii wierzono że dzięki brutalności młodzież zrzeszona w DJ pozbędzie się słabości dlatego kładziono szczególny nacisk na umiejętności przetrwania, pracy zespołowej a także zdolności przywódcze. Członkowie nazywani byli oficjalnie Jungvolkjunge, a potocznie Pimpf.Po ukończeniu 14 lat chłopcy automatycznie stawali się członkami Hitlerjugend.Najmniejszą jednostką organizacyjną była drużyna (Jungenschaft), licząca dziesięciu chłopców. Cztery drużyny tworzyły szczep (Jungzug) a cztery szczepy - chorągiew (Fähnlein; ok. 160 chłopców). Trzy lub cztery chorągwie stanowiły plemię (Jungstamm; ok. 600 osób), a 4 do 5 plemion - Bann (od 2.400 do 3.600 członków). Około 20 plemion składało się na obszar (Gebiete).
Data dodania: 26 stycznia 2011
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Waga: 4,50 g
Średnica: 22,2 mm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1257 razy od 26 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.