Haus Bergmann Farb-Filmbilder... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

Haus Bergmann Farb-Filmbilder Album gwiazdy kina

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 77
<
>
Album Haus Bergmann Farb-Filmbilder, zawierający obrazki z wizerunkami "ulubionych odtwórców" kina niemieckiego i światowego.

Propagandowa przedmowa otwierająca album do wyklejania to ciekawy przykład, jak szybko po zdobyciu władzy naziści przejmowali kontrolę nad wszelkimi sferami życia w Niemczech.

Wstęp do albumu otwiera cytat z Fausta Goethe'go

"Am farbigen Abglanz haben wir das Leben "(wyrwane z kontekstu to "..Nasze życie w barwnym jest odbiciu..")

Wstęp - Otto Laubinger / Prezydent Stowarzyszenia przedstawicieli sceny niemieckiej"Wśród wielu wielkich zadań, jakie stanęły przed polityką kulturalną narodowego Rządu wraz z przejęciem władzy, przebudowa niemieckiego filmu i teatru zajmowała od samego początku miejsce kluczowe. Planowa, przemyślana praca legislacyjna stworzyła w krótkim czasie całkowicie nowy fundament i utorowała drogę prawdziwie narodowej sztuce, także w zakresie naukowym. Napływ zagranicznych i dopuszczanie niemieckich utworów scenicznych i filmowych zostało uregulowane i poprzez liczne, dalsze, nadzwyczajne środki Reichsfilmkammer, Reichstheaterkammer, stworzono założenia oraz zabezpieczenia, które są bezwzględnie niezbędne dla kultywowania i utrzymania prawdziwej niemieckiej kultury. Przywódcy odpowiedzialni za politykę kulturalną Rzeszy oddali się tym trudnym i niesłychanie złożonym zadaniom z gorliwością i poczuciem odpowiedzialności, jakie nie mają sobie równych w historii narodu niemieckiego. Zatracony po wojnie kontakt pomiędzy odtwórcą a publicznością został na nowo przywrócony, aktor został wyrwany ze swojej, w znacznej mierze niedobrowolnej, izolacji i uczyniony świadomym pracownikiem państwa. Niemiecki teatr, tak jak i niemiecki film są odnowione, dzięki fanatycznemu, kulturowemu zaangażowaniu wszystkich odpowiedzialnych szczebli, i są na najlepszej drodze aby (obok prasy i radia) stać się najważniejszymi i najsilniejszymi narzędziami propagandy dla narodowej rekonstrukcji niemieckiej ojczyzny w kulturowej, gruntownej przebudowie nowego Państwa. Narodowy socjalizm także w zakresie sztuki wytęża swoje siły, w szczególności dla młodzieży niemieckiej aby pozostawić w ich sercach oraz umysłach wielkie doświadczenia przeszłości, a także żywą teraźniejszość i aby ich walecznego, młodego ducha kulturowo i inetlektualnie wcielić do społeczeństwa. Na drodze do tego społeczeństwa jest każdy sprzymierzeniec mile wiedziany, jeżeli on - we właściwym duchu i na swoim miejscu - jest chętny współpracować nad wielkim dziełem i pragnie dołożyć własną cegłę dla przebudowy podwalin niemieckiego filmu i teatru. W tym znaczeniu z radością przyjmuję chęć HAUS BERGMANN ZIGARETTENGABRIK, którzy wraz z ich nową kolekcją "Farb-Filmbilder" i za pośednictwem doskonałych, nowoczesnych obrazów ulubionych odtwórców pragną w jak najszerszych kręgach społeczeństwa obudzić zrozumienie dla sztuki i filmu w Nowych Niemczech. "..Nasze życie w barwnym jest odbiciu.." - także filmu i sceny !"
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 563 razy od 24 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
28 sierpnia 2011
witam posiadam taki album z 1934r. Haus Bergmann Farb-Filmbilder chciałabym go sprzedać w całości pozdrawiam serdecznie
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.