Haus Bergmann Farb-Filmbilder... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

Haus Bergmann Farb-Filmbilder LILIAN HARVEY 1-4

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 77
<
>
Przedwojenny, niemiecki album Haus Bergmann Farb-Filmbilder, zawierający obrazki z wizerunkami "ulubionych odtwórców" kina niemieckiego i światowego. Jest to album, jakich wiele było w tamtejszych czasach, szczególnie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Głównym zadaniem przeciętnego kolekcjonera było wyciąganie barwnych obrazków z paczek po różnych produktach (w tym przypadku wyrobach tytoniowych) i wklejanie ich do specjalnie do tego przeznaczonego albumu. Niniejszy album pochodzi z roku 1934 i oprócz pozornie niewinnego celu, jakim było kolekcjonowanie karteczek z gwiazdami kina, miał służyć także propagandzie "Nowego Państwa".
Mój egzemplarz jest w dosyć marnym stanie, nadgryziona zębem czasu okładka wymaga naprawy, nie wspominając o stronach separujących od siebie poszczególne karty albumu, które są poszarpane. Innym mankamentem mojego albumu jest brak niektórych obrazków. Najprawdopodobniej album był całkowicie uzupełniony przez pierwotnego właściciela ale kolejni już nie poszanowali tej integralności i pozwolili sobie (tak sądzę) oderwać kilka najciekawszych ilustracji (m.in Stan 'a Laurel 'a & Oliver 'a Hardy 'ego ). Często spotykam się z tym, że ilustracje z takich albumów są odklejane i sprzedawane osobno - jest to szybszy sposób na upłynnienie takiego zbiorku, gdyż wiele osób szuka poszczególnych numerów ilustracji dla uzupełnienia swojej kolekcji i niekoniecznie chce nabywać kompletny album.
Bez względu na niezbyt dobry stan tego zbiorku i odstraszającą wymowę wstępu, uważam, że stanowi on wspaniałą pamiątką z czasów, które już nigdy nie wrócą. Albumu tego nie da się porównać w żaden sposób z jakąkolwiek z dzisiejszych publikacji tego typu. To kolejny, mały, zaczarowany wehikuł czasu.

Strona 7 (pierwsza karta z wyklejonymi obrazami, górny rząd)
1.
Numery ( 1, 2, 3, 4)
LILIAN HARVEY
Urodziła się Wielkiej Brytanii. Karierę w Niemczech zaczynała jako tancerka i aktorka w filmach niemych. Na początku lat 30-tych, duet Lilian Harvey-Willy Fritsch stanowił wymarzoną parę filmu niemieckiego.
Prasa nazywała aktorkę "najsłodszym dziewczęciem na świecie". Po dojściu nazistów do władzy, poczynania artystki były śledzone przez Gestapo; artystka była zmuszona wyjechać z kraju w 1939 roku.Obrazki o wymiarach 6 cm x 5,1 cm
Na rewersie każdego obrazka zamieszczona została następująca informacja : "Haus Bergmann Farb-Filmbilder. Niniejsze "barwne obrazki filmowe" w nowy, artystyczny sposób przedstawiają ulubionych wykonawców FILMU W NOWYCH NIEMCZECH. Można je znaleźć w opakowaniach marek :
Bergmann Privat-Extra 6 Pfg.,
Bildehof 5 Pfg.,
Bergmann Klasse 4 Pfg.,
Bergmann Privat 3 Pfg.,
Albumy kolekcjonerskie przeznaczone dla 208 obrazków są dostępne za dopłatą RM 1 - u nas lub bezpośrednio u sprzedawcy papierosów. HAUS BERGMANN Zigarettenfabrik A-G. Dresden "ROSS" Verlag"
Wstęp:
http://myvimu.com/exhibit/10180317-haus-bergmann-farb-filmbilder-album-gwiazdy-kina
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 305 razy od 24 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.