OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
47 / 103
<
>
Bardzo ciekawa i skomplikowana konstrukcja, której złożoność niewiadomo czemu miała służyć. Głowica rękojeści prawie identyczna jak w bagnetach No. 4 czyli tzw. „gwóźdź” , ale obrotowa. Obrót głowicy blokowany jest suwakiem widocznym na górze rękojeści.

Jelec i głownia identyczna jak we wcześniej opisanym bagnecie No.5.

Pierścień w jelcu wiele większy, niż średnica karabinowej lufy (która zresztą do tego pierścienia nie dochodzi). Na dodatek otwór w obrotowej głowicy jest dożo mniejszy , niż w jelcu, więc tak grubej lufy nie przeciśnie się do jelca. Na dodatek oba otwory nie mają wspólnej osi, więc otwór w jelcu jest wyłącznie dziurą, przez którą przelatują wystrzelone pociski z lufy oddalonej o 70 mm.Wewnętrzna średnica na lufę w obrotowej głowicy - 15,5 mm.

Wewnętrzna średnica pierścienia w jelcu - 23 mm.Okładziny rękojeści wykonane z bakelitu.Bagnet wprowadzono w roku 1945. Bardzo wysoki koszt produkcyjny szybko doprowadził do zaprzestania wytwarzania tego bagnetu, ale używano go jeszcze w latach 70-tych do celów reprezentacyjnych.

Bagnet był przeznaczony do pistoletu maszynowego STEN Mk5, karabinów Lee-Enfield, oraz eksperymentalnego EM-2.

Długość całkowita bagnetu – 315 mm.Pochwa metalowa- identyczna jak we wcześniej opisanym bagnecie No 5.
Data dodania: 25 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1945
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 377 razy od 25 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.