OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
49 / 103
<
>
W końcu, po wielu próbach udało się Anglikom połączyć z rozsądną rękojeścią głownię, która powstała już w roku 1945. Bagnet L1 A3 opracowano w roku 1958 i używany jest do dnia dzisiejszego.

Głownia, jak już wspomniałem nie różni się kształtem, ani wymiarami od głowni z roku 1945 z bagnetu No 5. Jelec podobny, ale pierścień na lufę zdecydowanie mniejszy (14,7 mm.).

Okładziny aluminiowe- barwione na czarno. Na okładzinach sporo sygnatur, w tym oznaczenie wzoru (bagnet ten używa Australia, ale ich bagnety oznaczeń nie posiadają).

Pochwa metalowa, jak we wcześniej opisanym bagnecie No5.
Data dodania: 26 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1958
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 424 razy od 26 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.