Medal 60-lecia Sił Zbrojnych... w Nowe muzeum użytkownika gal2002 w MyViMu.com

Medal 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 47
<
>
Medal jubileuszowy 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ros. Юбилейная медаль "60 лет Вооруженных Сил СССР") – radziecki jubileuszowy medal wojskowy.

Medal został ustanowiony dekretem Rady Najwyższej ZSRR z 28 stycznia 1978 roku dla uczczenia 60 rocznicy powstania Sił Zbrojnych ZSRR.

Zgodnie z dekretem z dnia 28 stycznia 1978 roku uprawnionymi do otrzymania medalu byli:

oficerowie, podoficerowie, żołnierze i marynarze nadterminowi wchodzący w dniu 23 lutego 1978 roku w skład Armii Radzieckiej, Marynarki Wojennej ZSRR, wojsk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ZSRR, wojsk i organów Komitetu Bezpieczeństwa Publicznego przy Radzie Ministrów ZSRR.Członkowie Gwardii Czerwonej, żołnierze, partyzanci uczestniczący w wojnie domowej i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.Żołnierze wyżej wymienionych wojsk zwolnieni z czynnej służby wojskowej do rezerwy lub w stan spoczynku, o ile służyli co najmniej 20 lat oraz bez względu na czas służby o ile zostali nagrodzony orderem lub medalami: za Odwagę, Uszakowa, za Zasługi Bojowe, Nachimowa, za Wybitne zasługi w ochronie granic państwowych ZSRR, za Wzorową służbę wojskową.

Łącznie nadano ponad 10 700 000 medali.

Odznakę stanowi okrągły krążek wykonany z mosiądzu o średnicy 32 mm.Na awersie na tle nieba widać trzy rakiety, z boku dwa samoloty, a poniżej postać żołnierza Armii Radzieckiej, z prawej strony widoczny okręt podwodny. Z lewej strony medalu daty: 1918 i 1978.

Na rewersie w centrum umieszczona na skrzyżowanym szabli i karabinie pięcioramienna gwiazda wewnątrz której znajduje się młot i pług. Wzdłuż obwodu medalu napis ШЕСТЬДЕСЯТ ЛЕТ i ВООРУЖЕННЫХ СИЛ СССР oddzielone od siebie gwiazdami.

Medal zawieszony był na pięciokątnej blaszce obciągniętej wstążką koloru szarego, po bokach czerwone paski o szerokości 5 mm, w środku pasek koloru złotego o szerokości 1 mm.
Data dodania: 27 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1978
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 230 razy od 27 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.