KRZYŻ HARCERSKI 1981 w Kolekcjoner w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
120 / 140
<
>
Krzyż harcerski - 81

Krzyż harcerski został zaprojektowany przez ks. Witolda Lutosławskiego w 1912 roku.Kształt Krzyża Harcerskiego jest wzorowany na najwyższym polskim odznaczeniu wojskowym Virtuti Militari, przyznawanym za bohaterstwo okazane na polu chwały. Ramiona krzyża oplata WIENIEC upleciony z liści DĘBOWYCH (symbolizujących męstwo, jakie harcerz powinien okazywać pracując nad sobą w zmieniając świat) oraz LAUROWYCH (symbolizujących przyszłe zwycięstwo w tej pracy).Kształt krzyża został zatwierdzony podczas Zjazdu Zjednoczeniowego ZHP, który odbył się w dniach 1-2 listopada 1918 roku w Lublinie, który zatwierdził go jako odznakę Związku Harcerstwa Polskiego.
Data dodania: 31 lipca 2011
Datowanie przedmiotu: 1981
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1056 razy od 31 lipca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.