Jepilipin ke Ejukaan w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com

Jepilipin ke Ejukaan

Duże zdjęcie Jepilipin ke Ejukaan
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
176 / 500
<
>
Wyspy Marshalla.1993.Pieczęć Republiki Wysp Marshalla.Wyspy Marshalla (Republika Wysp Marshalla, mah Aolepān Aorōkin M̧ajeļ, ang. Republic of the Marshall Islands) – państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, położone na północ od Nauru i Kiribati, na wschód od Mikronezji oraz na południe od amerykańskiej wyspy Wake.Pieczęć o niebieskim tle, które symbolizuje morze. W centralnej części pieczęci znajduje się anioł z rozpostartymi skrzydłami, symbolizujący pokój. Za aniołem znajdują się wyspa z palmą i drzewem (Guettarda speciosa ) oraz łodź. W lewym oraz prawym górnym rogu znajdują się czerwono-białe promienie. Za tarczą znajduje się stylizowana mapa morska. W okręgu nad tarczą znajduje się zdanie w języku angielskim:Republic of the Marshall Islands , a poniżej motto narodowe w języku marszalskim, Jepilpin ke Ejukaan (Wspólnym wysiłkiem).1885-1914 protektorat niemiecki.

1915 okupacja japońska1920-1944 terytorium mandatowe Japonii1944-1947 okupacja wojskowa USA.

1947-1983 częśc Powierniczych Wysp Pacyfiku.W 1979 Republika Wysp Marshalla podpisała z rządem amerykańskim Porozumienie o Wolnym Stowarzyszeniu, które weszło w życie w 1986. Od tej pory Wyspy Marshalla są niezależnym państwem stowarzyszonym z USA. Od 1991 r. członek ONZ.Znaczki pocztowe.1897-1916 niemieckie kolonialne ( Marshall-Inseln).Od 2 maja 1984 pierwsze własne emisje.
Data dodania: 2 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1993
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 166 razy od 2 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.