Pamiątka I Mszy Św. Piekary 1910

SERAPION OD ŚW. TERESY – Józef Opielka. Ur. 10 II 1887 w Niemieckich Piekarach (Śląsk Pruski), w diecezji wrocławskiej. Był synem Wilhelma, kowala, i Anny z domu Tasler. W roku szkolnym 1902/1903 był alumnem juwenatu karmelitów bosych w Wadowicach i równocześnie uczniem V klasy miejscowego gimnazjum.

Nowicjat rozpoczął 14 VII 1903 w Czernej, a rok później, 17 VII 1904, złożył śluby proste. Zgodnie z uprzednią decyzją definitorium prowincjalnego (19 IV 1904) przez następny rok pozostał w klasztorze czerneńskim odbywając tzw. profesat. Dn. 9 V 1905 definitorium dopuściło go do studiów filozoficznych. Nie podjął ich jednak w kolegium wadowickim, lecz za zezwoleniem generała zakonu 19 VII 1905 przeszedł do semiprowincji węgierskiej i udał się do klasztoru w Budapeszcie. Ostatecznie jednak wystąpił z zakonu (w katalogu semprowincji węgierskiej na rok 1910 już nie figuruje). Zmarł w 1930 w Cieszynie.

Informacje wg.Karmelici bosi w Polsce ....

Wydawnictwo Karmelitów Kraków 2005
Data dodania: 5 sierpnia 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 467 razy od 5 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.