Pamiątka I Mszy Św. Piekary 1937

Lubos Paweł (1913-1967),Urodził się 13 stycznia 1913 roku w Szarleju. Był synem sztygara Ryszarda i Marii z d. Pawlica. Do szkoły powszechnej i Komunalnego Gimnazjum Męskiego typu klasycznego uczęszczał w Szarleju. Egzamin dojrzałości zdał w czerwcu 1932 roku. Po maturze wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie i rozpoczął studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie studiów w kręgu jego szczególnych zainteresowań znalazły się: teologia moralna, katechetyka i pedagogika. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1937 w katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach z rąk bpa Stanisława Adamskiego. źródło;www.encyklo.pl
Data dodania: 5 sierpnia 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 542 razy od 5 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.