Die Farbenpracht der Vogelwelt PTAKI album 1939

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 113
<
>
Piękny, przedwojenny, niemiecki album zawierający 250 obrazków z przedstawicielami ptasiego społeczeństwa z różnych zakątków ziemi. Zwięzłym opisom każdego prezentowanego ptaszka, towarzyszą bajecznie kolorowe ilustracje, które niegdyś było można nabyć wraz wyrobami tytoniowymi. Album dostępny był oddzielnie w cenie 1 Reichsmark, o czym informację znajdziemy na rewersie każdego obrazka. Album składa się z 48 stron wypełnionych informacjami i i ilustracjami oraz z 12 stron zawierających dodatkowe opisy, min. tablice ze spisem wszystkich ilustracji, nazwami ptaków i numerami stron, gdzie można je znaleźć.Mój egzemplarz jest w stanie dostatecznym; okładka i narożniki kart nadwyrężone, jednak same stronice i ilustracje w dobrym stanie. Podobnych albumów do dnia dzisiejszego zachowało się jeszcze wiele i kompletnych, często w stanie lepszym od mojego.Die Farbenpracht der Vogelwelt / ( Bogactwo barw ptasiego świata )

wydany: Zigaretten Kleinindustrie

rok wydania: 1939

Wymiary albumu: 31 cm x 23,5 cm

Wymiary obrazka: 5,2 cm x 6,2 cm

ilość stron: 48 + 12

ilość obrazków w kompletnym zestawie: 250

Druk offsetowy : Carl Werner ReichenbachNa rewersie każdego obrazka znajduje się krótki opis ptaszka (powtórzony w albumie) oraz informacja (przykład - 2 ostatnie fotografie awers i rewers obrazka numer 245) :

"Seria obejmuje 250 obrazków. Albumy kolekcjonerskie ( RM 1,-) do nabycia wyłącznie w punktach sprzedaży tytoniu. Wymiana zdublowanych obrazków możliwa po zakończeniu niniejszej edycji. Wszelkie pytania kierować do Cigaretten-Bildertausch Dresden-A, Ostra-Allee 23"
Data dodania: 16 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Kraj wydania: Niemcy
Liczba stron: 48 stron + 12
Szerokość: 23,5 cm
Wysokość: 31 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1106 razy od 16 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.