OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 497
<
>
Wenezuela.1967.Zn.nr. Mi.1708.Znaczek z herbem Caracas - z 13 znaczkowej serii wydanej z okazji 400 rocznicy założenia miasta. Obecnie stolicy Wenezueli.Miasto zostało założone w 1567 przez odkrywcę hiszpańskiego, Diego de Losada y Osorio.

Początkowo nosiło nazwę Santiago de León de Caracas. W 1810 Caracas stanowiło pierwotny ośrodek buntowników Simóna Bolívara przeciw władzy hiszpańskiej. W 1821 stolicą wyzwolonej spod hiszpańskiej jurysdykcji Wenezueli stało się Caracas.Kilkakrotnie miasto niszczyły trzęsienia ziemi (m.in. w latach 1812 i 1967). Bardziej dynamiczny rozwój wenezuelskiej stolicy nastąpił w XIX i XX wieku. W Caracas urodzili się m.in. dwaj bojownicy: Francisco de Miranda i Simón Bolívar

Pierwszy herb miastu nadał hiszpański król Filip II w1591.

W obecnej wersji herb pochdzi z 1766 roku (udostojnił go król Karol III).Herb nawiązuje do pełnej nazwy miasta - Santiago de León de Caracas.Wspięty brązowy lew (herb prow. Leon) trzymający muszlę z krzyżem św. Jakuba (hiszp. Santiago).
Data dodania: 21 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1967
Miejsce pochodzenia: Wenezuela
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 394 razy od 21 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.