iPod shuffle 2G

Duże zdjęcie iPod shuffle 2G
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 18
<
>
iPod shuffle pierwszej generacji, stał się wielkim hitem. Prosty, tani, lekki, odporny na wstrząsy – jednym zdaniem idealny dla uprawiający sport. Jedynie noszenie go np w czasie biegu mogło sprawiać problem. Specjaliści Apple dostrzegli sposób w jaki z tego najmniejszego iPoda korzystają klienci i postanowili im wyjść naprzeciw. Tym wyjściem na przeciw była druga generacja iPoda shuffle pokazana 12 września 2006 roku. Apple razem z iPodem shuffle wraca do nie używanego od czasów iPoda mini, materiału jakim jest aluminium. Nowa szufelka jest praktycznie w całości wykonana z tego materiału. Jednak to nie materiał, a kształt jest najbardziej charakterystyczny dla tego modelu. Cały odtwarzacz jest po prostu klipsem który możemy przypiąć do kieszeni w spodniach, czy do rękawka koszulki do biegania. iPod jest przy tym na tyle mały, że nie przeszkadza w uprawianiu sportów, a jednocześnie na tyle duży, że zmieściły się na mim znane z pierwszej generacji iPoda shuffle, elementy sterujące w postaci kółeczka.

Na kółeczku sterującym mamy klawisze sterowania głośnością i przerzucaniem utworów, a w jego wnętrzu znalazło się miejsce na przycisk Play/Stop. Oprócz tych przycisków na bocznej krawędzi znajdziemy przełącznik pozwalający na włączenie iPoda oraz drugi dla wybóru sposobu odtwarzania muzyki, losowy lub ciągły.

Od pierwszej generacji szufelki tego iPoda najbardziej różni ten model sposób podłączania do komputera. Pierwsza generacji miała wbudowaną w obudowę wtyczkę USB za której pomocą można było iPoda podłączyć do komputera bardzo szybko i bez żadnych zbędnych kabelków. Zmiana wyglądu Shuffle 2G wymusiła zmianę sposobu komunikacji z komputerem. Razem z iPodem dostajemy malutką stację dokująca która wykorzystuje do komunikacji złącze słuchawkowe. Niestety przez taki sposób komunikacji iPod znacznie traci na wszechstronności. Przecież nie będziemy zabierali zawsze ze sobą stacji dokującej (nawet małej) z długim kabelkiem.

Wspomniałem na początku o powrocie w iPodzie shuffle to materiału znanego z iPoda mini, nie był to jeden związek z tym iPodem, kolejnym był powrót do obudów w wielu kolorach. Nie nastąpił on jednak od razu, bowiem kalendarium iPod shuffle drugiej generacji jest wyjątkowo bogate: Zobaczcie sami:

12 września 2006 – pierwsza prezentacja iPoda shuffle w kolorze srebrnym o pojemności 1GB

30 stycznia 2007 – iPod shuffle 2G w wielu kolorach: srebrnym, zielonym, różowym, pomarańczowym i niebieskim

5 września 2007 – nowe pastelowe kolory srebrny, fioletowy, niebieski, zielony oraz czerwony w wersji limitowanej Product (RED)

19 luty 2008 – wprowadzenie do sprzedaży wersji o pojemności 2GB

9 września 2008 – nowe żywe kolory: srebrnym, niebieski, zielony, różowy oraz czerwony w wersji limitowanej Product (RED)

12 maja 2009 – na zakończenie kariery pojawia się złota, nie dostępna na szerokim rynku wersja tego iPoda, warto się przy niej zatrzymać na dłuższa chwilę. Złota wersja iPoda shuffle została wyprodukowana dla firmy kosmetycznej Avon. Jest to pierwszy przypadek w historii Apple kiedy produkuje ona iPoda który nie znajdzie się w oficjalnych kanałach sprzedaży a jednocześnie ma oddzielny numer fabryczny i jest wykrywana przez iTunes jako wersja złota.

Jak widzicie historia tego iPoda jest bardzo bogata, nie ma innego iPoda który doczekał by się tak wielu wersji oraz przetrwał by na rynku prawie trzy lata. Mam w kolekcji dwa iPody shuffle drugiej generacji. Oba są ulubionymi mojej żony która zabiera je na rower, siłownie czy fitness. Co więcej iPod ten jest bardzo poszukiwany, wielu użytkowników woli go od innych generacji Shuflle.

http://www.ipod.info.pl/index.php/ipod-shuffle-2g/
Data dodania: 21 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 2006
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dobry
Data premiery: 12 września 2006
Kolor / barwa: różowa
Producent: Apple
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 627 razy od 21 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.