OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 18
<
>
9 września 2008 roku razem z iPodem nano 4G przedstawiono także iPoda touch 2G. O ile tego drugiego można nazwać odświeżoną wersją swojego poprzednika o tyle nowa wersja iPod nano 4G to produkt w którym wszystko było nowe. Poczynając od kształtu, a kończąc na wyposażeniu i układzie menu. Modelem tym Apple wraciło do tradycyjnego, prostokątnego kształtu do jakiego przyzwyczaiły nas pierwsze generacji iPod nano. Jednak prostokątny wygląd to jedyne wspólne cechy z starszymi braćmi. Do tej pory wszystkie iPody prostopadłościanami a ten model zrywa z tą tradycją. Jego przekrój jest owalem o ostrych bocznych krawędziach. Właśnie taki wygląd wywołał wielkie poruszenie wśród fanatyków iPoda. W większości dało się słyszeć głosy, że będzie podobny do chińskich podróbek jednak gdy pierwszy raz trzymałem do w ręku jedynie co mogłem powiedzieć to „Wygląda rewelacyjnie”. Apple nazywało tego iPoda „Chromatic”, prawdopodobnie na tą nazwę miał wpływ materiał z jakiego go wykonano czyli kolorowe połyskliwe aluminium. Występujące w dziewięciu kolorach – srebrnym, czarnym, fioletowym, niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym (Product RED) oraz różowym. To kolejny iPod dużo ładniejszy na żywo niż na zdjęciach. Nowy kształt obudowy spowodował, że jest to najcieńszy iPod w historii. Jego dokładne wymiary to: wysokość – 90,7 mm, szerokość – 38,7 mm, głębokość – 6,2 mm, waga – 36,8 grama.Nowości jest co nie miara również w środku.

Pamięć została dwukrotnie zwiększona i mamy dzięki temu wersje 8GB i 16GB. Co ciekawe w niektórych krajach w tym i w Polsce pojawiła się jego tańsza wersja o pojemności 4GB. Najciekawsze jest to, że wersja ta nigdy oficjalnie nie pojawiła się w informacjach ani sklepach firmowych Apple. iPod nano 4G posiada panoramiczny ekran znany już z trzeciej generacji tego odtwarzacza. W tym modelu jest on jednak umieszczony pionowo. Odtwarzacz może być jednak używany również w wersji poziomej, po przekręceniu go zmienia się wygląd menu. Jak się łatwo domyśleć odpowiedzialny jest za to wbudowany akcelerometr. Menu w trybie poziomym przyjmuje postać przeglądu okładek (Cover Flow), jest przy tym tak dobrze wykonane, że w pierwszym odruchu niemal każdy użytkownik iPhone’a lub iPod touch chce palcem przewinąć okładki na ekranie. Niestety ten iPod nie ma dotykowego ekranu. Nano 4G podobnie jak Touch 2G obsługuje nowe słuchawki z wbudowanym pilotem i mikrofonem.

Niestety jednak ta wersja w odróżnieniu do iPoda touch 2G nie posiada wbudowanego odbiornika systemu Nike+ i jeśli chcemy z niego korzystać musimy podobnie jak w poprzednich generacjach podłączyć zewnętrzny moduł.

Kilka wrażeń z samego użytkowania:

Po pierwsze dźwięk który wydaje się być lepszy niż w poprzednich generacji Nano. Jest czystszy szczególnie jeśli chodzi o niskie tony. Poziom głośności pozostał na standardowych słuchawkach niezmieniony w zauważalny sposób. Bardzo mi się podoba nowe menu odtwarzacza. Mimo, że jest podobne do tego znanego z iPoda classic czy nano 3G to jednak subiektywne odczucie mówi mi, że jest dużo bardziej ergonomiczne i przyjazne.

Funkcja potrząsania (wykorzystuje akcelerometr) w celu odtworzenia losowego utworu jest bardzo fajna i daje na początku sporo zabawy ale to głównie wodotrysk. Inaczej jest za to z tworzeniem inteligentnych list odtwarzania Genius które są szalenie przydatne. Początkowo uznawałem to również za wodotrysk lecz funkcja raz użyta przypadła mi do gustu. Listę Genius tworzymy przytrzymując środkowy przycisk w czasie odtwarzania utworu i wybierając odpowiednią opcję w menu. Taka lista to nic innego jak wybór piosenek które zdaniem Apple przypadną nam do gustu. Muszę przyznać, że Steve Jobs dość dobrze zna mój gust!.

iPod ten bez problemu współpracuje z Applowym radiem oraz z słuchawkami które dostajemy z iPhonem. Po podłączeniu tych słuchawek możemy robić notatki dźwiękowe oraz mamy dostęp do takich funkcji sterowania jak play/pauza następna piosenka. Notatki zrobione na iPodzie mogą być w czasie synchronizacji przeniesione do komputera.

Niestety słuchawki dostarczane razem z tym iPodem są w starszej wersji bez pilota i mikrofonu.To chyba ostatni bardzo klasyczny iPod. Jak wiemy jego następca z radiem, kamerą i innymi wodotryskami jest już za bardzo … podobny do chińskich klonów. Myślę, że dla osoby która ceni sobie prostotę zarówno formy jak i treści iPod ten ciągle może być dobrym rozwiązaniem, szczególnie, że na aukcjach internetowych można go nabyć w bardzo przystępnej cenie.

http://www.ipod.info.pl/index.php/ipod-nano-4g/
Data dodania: 21 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 2008
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Dobry
Data premiery: 9 września 2008
Kolor / barwa: czerwona
Producent: Apple
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 775 razy od 21 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
22 sierpnia 2011
....staruszek - no i na co mu przyszło - pofikał trochę i myk do muzeum, które za chwilkę nas wyprzedzi ....załoga, zapinamy pasy ....za chwilkę wracamy do przyszłości...brrrrrrummmm
.....
....
...
..
.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.