Wpinka 3-cia zbiórka Dzień... w Muzeum użytkownika Aleksander w MyViMu.com

Wpinka 3-cia zbiórka Dzień Wehrmachtu - III Rzesza

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
34 / 52
<
>
Wpinka N.S.K.O.V. AbzeichenN.S.K.O.V. Abzeichen N.S.K.O.V. (National Sozialistische Kriegsopferversorung) - co można by przetłumaczyć na : Narodowosocjalistyczna Organizacja Wsparcia Inwalidów Wojennych. Powstała w 1930 roku (inne podają że w 1934) i była związana z NSDAP. Zajmowała się działalnością socjalną. Przede wszystkim wypłacaniem zasiłków, zakupem protez, kul, wózków inwalidzkich i niesieniu pomocy weteranom wojennym, którzy stali się niepełnosprawni w wyniku obrażeń wojennych .

Dokładnie to jest to odznaka z trzeciej wojennej pomocy zimowej, zbiórki uliczne w dniu 28 i 29.03.1942 roku pod hasłem "Dzień Wehrmachtu".

Kwesta została zorganizowana przez Wechrmacht,NSKOV,NSRKB,DRK i RTB

Kolekcja z tej zbiórki składa się z trzech rodzajów odznaczeń. NSKOV była jednym z organizatorów tej kwesty. Link: http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=644844 Pozdrawiam.
Data dodania: 22 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: tyfus laki1pl Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 763 razy od 22 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
16 września 2011
nie ma za co :)

-pozdro-
15 września 2011
tyfus dzięki za pomoc
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.