LAMPA KARBIDOWA NA ROWER - RIEMANN 2

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
83 / 101
<
>
Karbidka rowerowa znanego producenta lamp górniczych i nie tylko. Brak uchwytu do zakręcenia na mocowanie roweru, szkło oryginalne wypukłe. Wykonana z mosiądzu chromowanego, chrom zachowany w 75%. Sygnatura Riemann na kominku oraz na tyle pojemnika wody logo czyli trzy liście dębu przechylone w prawą stronę, z dwoma żołędziami na gałązce.Firma Hermann Riemann, Chemnitz-Gablenz została założona w 1866 roku jako producent wyrobów z metali. W tym czasie założyciel firmy w małym warsztacie Leistner miał w dzierżawie fabrykę w Amalienstraße (obecnie ul. Czajkowskiego).Od 1888 roku firma zaczęła produkcję lamp rowerowych,a w 1902 roku reflektory samochodowe.
Data dodania: 26 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1930 - 1935
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1305 razy od 26 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.