OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 19
<
>
Trzytomowe dzieło (poprawione i uzupełnione), wydane we Wiedniu w 1893 roku, na podstawie rosyjskiego opracowania "Wojna polsko-rosyjska 1831" Aleksandra Puzyrewskiego.

Autor był generałem carskiego sztabu generalnego i szefem rosyjskiego sztabu generalnego okręgu warszawskiego. Austriackie wydanie opracował kapitan Walerian Mikulicz z CK korpusu sztabu generalnego. Łącznie 1068 stron i 48 map i planów bitew.

Po raz pierwszy oparto się na znajdujących się w archiwach carskich dokumentach z epoki, takich jak np: listy księcia Czartoryskiego czy pamiętniki gen. Prądzyńskiego.

Stan osobowy poszczególnych jednostek bojowych jest podany dokładnie co do żołnierza.
Data dodania: 27 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1893
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 815 razy od 27 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 października 2018
Piękna pozycja.Historyczna perła.Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.