OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 110
<
>
Belgia.1941. blok nr 5.Blok z dopłatą na odbudowę opactwa Orval.Opactwo trapistów Orval - na południu Belgii, w diecezji Namur.

Opactwo ma długą historię. Zostało założone w XI wieku przez benedyktynów przybyłych z Kalabrii w południowych Włoszech. W następnym stuleciu, kiedy reforma cystersów odnowiła życie zakonne prowadzone według reguły św. Benedykta, belgijski klasztor stał się cysterski. W XVII wieku przyjął powstałą wówczas reformę Cystersów Ściślejszej Obserwancji, czyli trapistów. W czasie rewolucji francuskiej klasztor został spalony, a wspólnota rozproszona. Dopiero w XX wieku, w okresie międzywojennym, opactwo wznowiono i wzniesiono jego dzisiejsze zabudowania. Trapiści z Orval znani są też z produkcji piwa i serów.
Data dodania: 31 sierpnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Belgia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 507 razy od 31 sierpnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.