Popielniczka reklamowa Schlessische Versicherungen

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 20
<
>
Popielniczka reklamowa Schlessische Provinzial-Feuersozietat Versicherungen

Średnica 13 cm.

Brak sygnatury wytwórni porcelany.

Stan bardzo dobry."Schlesische Provinzial-Feuersozietät/Śląskie Prowincjalne Towarzystwo OgniowePo zajeciu Śląska przez Prusy, Fryderyk II Wielki wydał w 1742 roku decyzje o utworzeniu na Śląsku Towarzystwa Ogniowego. Towarzystwo dzieliło się na oddziały (jeden lub kilka w powiecie) te zas na koła terenowe obejmujące pojedynczą wieś wraz z przysiółkami i majątkami ziemskimi. Zwierzchnikiem wszystkich kół w powiecie był landrat, jako przedstawiciel lokalnych władz. Na terenach państwowych każdy własciciel posesji był zobowiązany do opłacania składki ubezpieczeniowej. Składki tworzyły środki do natychmiastowej pomocy materialnej poszkodowanemu na wypadek pożaru. W owym czasie do Towarzystwa nie należały jednak niezależne bezpośrednio od władz dobra szlacheckie, a także obiekty kościelne i klasztorne."
Data dodania: 6 września 2011
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 677 razy od 6 września 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.