OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 103
<
>
Tuleja bez żadnego pierścienia blokującego, bagnet nabijało się na lufę i obracało tak, by czop lufy znalazł się w ostatnim wycięciu szczeliny. To typowy sposób mocowania tych najstarszych tulejowych bagnetów…

Bagnet ogólnie potężnej i dosyć topornej konstrukcji. Tuleja długości 85 mm, otwór na lufę stożkowy o średnicy ok. 21mm.

Głownia o przekroju trójkąta równoramiennego, o wysokości 10 mm i szerokości podstawy 31 mm. Dwa boki naprzeciwległe podstawie w odległości ok. 70 mm kute w zbrocza. Podstawa płaska na całej długości.

Ramię kute, w przekroju prostokątne.

Długość całkowita bagnetu – 460 mm.



Och, żeby ten bagnecik mógł mówić… Pewnie by powspominał czasy Konfederacji Barskiej, Konstytucji III Maja, Targowicy, Kościuszkowskiej Insurekcji … W czasach Napoleona był już starociem, więc pewnie niewiele wtedy zdziałał …
Data dodania: 6 września 2011
Datowanie przedmiotu: 1753
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 400 razy od 6 września 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.