Postcrossing w czasach Belle époque CAVALIERI 1903

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
61 / 173
<
>
Ta pocztówka z wizerunkiem czarującej Liny Cavalieri, pochodzi z tak zwanego "złotego okresu karty pocztowej", kiedy to wysyłanie kartek było powszechną gorączką. Autorka niżej cytowanego listu, który zdołała zmieścić na fragmencie awersu pocztówki, przyznaje się kolekcji przynajmniej 1000 pocztówek*) - a jest dopiero 1903 rok... . Co więcej autorka przyznaje, że jej kolekcja nie jest tak imponująca jak zbiór adresatki. Panie wymieniają się korespondencją i liczą ile pocztówek wzajemnie są sobie winne, wysyłając nawet kilka kart jednocześnie. To taki Postcrossing sprzed 100 lat, w swej pierwotnej, oryginalnej formie."Szanowna Pani,

Widzę, że jest Pani bardzo zadowolona ze swojej podróży - to wspaniale. Dziękuję Pani za ładne kartki, które Pani mi przesłała: te z aktorkami zawsze mi się bardzo podobają i cieszę się, żę nie kupiła ich Pani w Paryżu, gdyż zapewne nie znalazłaby Pani lepszych, które bardziej by celowały w mój gust. Pani aktorki ukazane w pełnej postaci są zachwycające. Szczególnie podoba mi się Milane.

Przesyłam Pani kilka aktorek - postaram się znaleźć lepsze następnym razem. Przesyłam ich pięć. Nie wiem czy jestem Pani winna jeszcze jakieś kartki? Bardzo proszę aby Pani zechciała mi o tym powiedzieć następnym razem. Dziękuję za kartki z widokami Paryża : są ładne ale ja wolę aktorki, które mi Pani zazwyczaj przesyła. Panienka Duchamp(?) wypowiadała się o Pani z najwyższym uznaniem i była oczarowana mogąc Panią poznać. A ja? Jestem tak szczęśliwa, że Panią poznałam, gdyż Panią uwielbiam. Moja kolekcja nie może się równać z tą, którą ma Pani. Mam prawie 1000*) kartek z czego 300 - 400 to kartki fantazyjne i aktorki. Pan Jean jest zawsze bardzo miły i bardzo "korekt". Czym się zajmuje? CZy ma jakieś zajęcie? On także wysyła mi aktorki.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze pozdrowienia od Marinette"*)tak naprawdę nie wiem jaka jest to liczba - wiemy że chodzi o tysiące - prawdopodobnie chodzi o 2 lub 3 tys.

Kartka adresowana do

Madame Berthe Dally

9 Quai Vauban

Sette (Séte ? )

l'Hérault
Data dodania: 30 stycznia 2011
Datowanie przedmiotu: 1903 - 1905
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Autor: REUTLINGER
Data korespondencji: c. 1903-1905
Kraj wydania: Francja
Tytuł: Lina Cavalieri
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 682 razy od 30 stycznia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
31 stycznia 2011
...znowu pomyłka 3 zamiast 10
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.